V Ostravě prořídly jízdní řády. Lidé mají složitější cestu za prací nebo do školy

V Ostravě ubylo autobusových a tramvajových spojů. Dopravní podnik šetří, a tak škrtal v jízdním řádu. A dnešek je první pracovní den, kdy se změny naplno projeví. Mnozí musejí víc přestupovat, jiní zase být pozornější, protože se změnila čísla řady linek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trolejbus ostravské MHD | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

„Nelíbí se mi to. Samozřejmě mám jinou možnost, ale musím jít až na smyčku,“ stěžuje se paní Halka.

Chodí o berlích, a tak ji štve, že přišla o autobus, který popojížděl v centru, aby to lidé měli blíž třeba do nemocnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na změny v ostravské MHD se zaměřila reportérka Iva Havlíčková

Dopravní podnik ale tvrdí, že žádná část města nezůstane odříznutá. Zredukovaly se prý spoje, který jezdily poloprázdné.

„Jsou tam změny z konečné na konečnou, čísla linek pojedou jinam. V rámci průzkumu jsme prostě vygenerovali určité změny jak v tramvajové, tak v autobusové dopravě, po zavedení je budeme monitorovat a vyhodnocovat a v tu chvíli, kdy se to projeví jako velká negace, tak se tím samozřejmě budeme zabývat,“ říká David Mlčák z dopravního podniku.

Firma musí ušetřit desítky milionů korun, má totiž vyšší náklady, nižší dotace a čím dál hůř se jí daří vymáhat pokuty od černých pasažérů.

Martin Hromádka, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme