V pražském metru cestující mohou slyšet jazz, swing i španělský folklor

Latina, swing, španělský folklor či populární písně. I do takové hudby se dnes mohou Pražané zaposlouchat ve vybraných vestibulech metra. Akce s názvem Nalaďte se v metru, kterou ve spolupráci s Konzervatoří Jaroslava Ježka pořádá dopravní podnik, začala už brzy ráno a potrvá až do jedenácti hodin večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akce Nalaďte se v metru. 14. 5. 2013 | Zdroj: ČTK

Cestující, kteří jako každé úterý i dnes mířili do práce přes Náměstí Republiky, se nestačili divit. V rohu samotného vestibulu se totiž usadilo akordeonové kvarteto.

"Je to fantastický nápad, mezi těmi reklamami a vším je tu najednou hudba. Je to příjemné po ránu, při cestě do práce, na chvilku jsme se tu zastavili, naladilo nás to,“ shodli se lidé.

Přehrát

00:00 / 00:00

O hudebním osvěžení v pražském metru informovala reportérka Magdalena Medková

Zastavili se dokonce i ti, kteří měli naspěch. "Já jenom probíhám kolem, ale je to nádherná muzika,“ svěřila se další cestující.

„Já se jmenuju Ladislav Horák, jsem vyučující akordeonu a přišel jsem se podívat na naše ovečky, jak se s tím dneska tady vypořádají, s tou atmosférou, eskalátory, větrem. To hlavní, co dnes museli přinést kromě nástroje, byly kolíčky."

Kdo nezapomněl kolíčky, tomu noty neuletěly, a kapela tak mohla být ve výsledku celkem spokojená. "Já myslím, že super. Lidé se zastavili, povedlo se to… Mně se rozhodně líbilo zahrát si v metru jinak než na žebrotu. Ta akce je zajímavá, můžete se podívat po mnoha stanicích a slyšet všechno možné,“ pochvalovali si členové kapely.

A tak zatímco Náměstí Republiky ovládaly akordeony, na Budějovické cestující obdivovali smyčcové nástroje. "Je to nádherné. Krásně to zní a je vidět, že to lidi zajímá. Je to hrozně příjemné se takhle zastavit a poslechnout si krásnou muziku,“ tvrdil přihlížející muž.

Hudba bude pražským metrem znít až do večerních hodin.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme