Ve Frýdku-Místku hořel sedmnáctipatrový panelový dům. 30 lidí bylo evakuováno

V noci na dnešek hořela sedmnáctipatrová budova ve Frýdku-Místku. Na místě zemřela 80letá žena a sedm lidí lékaři odvezli do nemocnice. Dalších třicet lidí bylo evakuováno. Hasiči dům odvětrávali přetlakovými ventilátory. Jednou z policejních verzí je neopatrná manipulace s ohněm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči | Foto: Tomáš Adamec

Plameny zaměstnaly několik sanitek a hasičských jednotek. „Ohnisko požáru jsme zjistili v bytě na 11. patře. Zde byla taktéž nalezena zemřelá majitelka bytu,“ potvrdil policejní komisař Vlastimil Starzyk.

Pro sousedy zemřelé důchodkyně to byl šok. Vzpomněli si také na to, co se stalo nedávno ve Frenštátu pod Radhoštěm. „Jsme tu tři roky a bylo to bezproblémové,“ řekl muž bydlící nad spáleným bytem. On sám viděl šlehat plameny směrem od kuchyně, kde v tu chvíli zřejmě byla 80letá důchodkyně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Martin Knitl se vydal na místo požáru

Jedním z němých svědků neštěstí jsou začouzené dveře bytu nebo čerstvě rozbitý hlásič požáru.

Vyšetřování je zatím na začátku, leccos se už ale podle policistů dá odhadnout. V tuto chvíli to spíše vypadá na neopatrnost ženy z 11. patra. „V tomto případě se opravdu naskýtá verze, že k požáru došlo v kuchyni díky vaření,“ dodává Starzyk. Kriminalisté ještě musí zjistit, zda tato žena nezemřela dříve, než vyšlehly plameny.

Předběžná škoda se odhaduje na částku okolo jednoho milionu korun. „Co se týká samotné škody, tato je v tuto chvíli samozřejmě odhadována a bude určitě v řádu statisíců korun, možná i milionů,“ připustil Starzyk.

Lékaři ošetřili celkem osm osob, které se nadýchaly kouře, a většinu z nich odvezli do nemocnice. Jednalo se zejména o děti. Obyvatelé domu už jsou zpátky ve svých bytech.

Hasiči mají před požáry v panelových domech velký respekt, vysoké budovy totiž fungují jako velký komín.

Martin Knitl, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme