Víceúčelovou sportovní halu ve Frýdku-Místku zřejmě čekají poslední měsíce

Budova neobvyklého tvaru je ve špatném technickém stavu, a tak se tamní radnice rozhodla ji srovnat se zemí. Teď začala shánět zájemce, který by na jejím místě postavil multifunkční komplex s novou halou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bagry místo sanitek v centru nemocnice | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Místní, kteří kolem železného bílého motýla denně procházejí, se na něj ale dívají s nostalgií:

„V dezolátním stavu, takže, co s tím?“ Důchodkyně Jiřina zrovna míří rychlým krokem z Frýdku do Místku. Zkratka vede kolem haly. Zastaví se před ní, zakloní hlavu a pozoruje zrezivělou konstrukci, po které stéká voda.

Přehrát

00:00 / 00:00

O osudu víceúčelové sportovní haly ve Frýdku-Místku mluvila Jana Jeckelová

„No, jak se na to dívám, tak myslím, že oprava by byla dražší než postavit nové. Je to krásné, k horám to pasuje. Ale je to už příliš zanedbané.“

Jiřina si pamatuje, jak bílý železný motýl na břehu Ostravice vznikal. Byla to velká událost, usmívá se. Stejné vzpomínky má i starší muž s kufříkem v ruce, který se raději nechce představit.

„Většina lidí si dala nějaký závazek, že tady zdarma odpracuje určitý počet hodin,“ vzpomíná starší muž a dívá se na nevšední budovu. Na rozdíl od Jiřiny by do její opravy šel.

„Myslím, že to bylo dost důkladně udělané tak, pokud by se možná opravilo, tak by to vydrželo dalších 30, možná 40 roků. Je to významný orientační bod.“

Jenže je rozhodnuto. Dominanta města půjde k zemi. Zbývá najít nejvhodnějšího stavitele nové haly.

„Bylo vypsáno otevřené nadlimitní řízení. Přihlásit se může kdokoli. Nabídky se mohou podávat do 25. února. A až poté budou vyhodnoceny formou elektronické aukce,“ říká Jana Matějíková z frýdecko-místecké radnice.

Pokud se vše podaří, bílý orientační bod zmizí z frýdecko-místecké mapy ještě letos a vzápětí na jeho místě začne růst nová víceúčelová hala Polárka.

mkp, Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme