Zájem o půjčovny kol v Jižních Čechách roste, cyklisté se hlásí i v zimě

České dráhy v této sezoně půjčily turistům v Jihočeském kraji 2635 bicyklů, což je o 952 více než loni. Jde o nejvíce zapůjčených kol za dobu, co České dráhy tento servis nabízejí. Jihočeský kraj poskytuje nejrozsáhlejší a nejdéle existující síť půjčoven v republice. ČTK o tom informovala tisková mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cykloturistika (ilustrační snímek). | Foto: Fotobanka Profimedia

V Jihočeském kraji je pět celoročně otevřených půjčoven - v Třeboni, na zastávce Třeboň lázně, Jindřichově Hradci, Veselí nad Lužnicí a v Táboře. V hlavní cyklistické sezoně se navíc otevírá ještě dalších šest půjčoven. Cestující je mohou využít v Horní Plané, Volarech, Písku, Strakonicích, Českém Krumlově a Lipně nad Vltavou. Od června do konce září se nabídka rozšiřuje o šumavskou půjčovnu v Nové Peci a v Černé v Pošumaví. Největší zájem o využití této služby je v Třeboni. V této sezoně si tam lidé vypůjčili 463 kol.

Celkem v Česku si cestující letos vypůjčili 8332 kol. Je to o 2802 více než v loňském roce. V Jihočeském kraji České dráhy tento servis nabízejí klientům už 14 let.

Podle Pistoriusové roste i počet lidí cestujících s koly. Od ledna do konce září tuto možnost využilo přibližně 750 000 lidí.

"Tradičně největší zájem o cestování s jízdními koly je během prázdninových měsíců červenec a srpen, kdy měsíčně přepravujeme přes 150 000 cyklistů. Další silný měsíc představuje červen a také září. Desítky až stovky cyklistů, podle vývoje počasí, přepravíme ale také v zimních měsících," uvedl ředitel odboru obchodu osobní dopravy Českých drah Jiří Ješeta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme