Zastupitelstvo Prahy schválilo miliardu pro dopravní podnik

Pražský dopravní podnik dostane víc než miliardu korun na pokrytí provozních nákladů. Rozhodli o tom dnes zastupitelé hlavního města a potvrdili tak návrh radních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Dopravní podnik loni vyčíslil ztrátu zhruba na 1,3 miliardy korun, z této částky se ale následně odečetly peníze za některé dotace, které podnik od města dostal. Například na opravy tramvajových tratí.

Dopravní podnik také nakonec nezapočítal ztráty, které vznikly propadem u tržeb z jízdného a majetku.

„Jednak určité finance, které nebyly ještě na začátku roku úplně zasmluvněny, ale výkony byly u dopravního podniku objednány. To je zhruba tři sta padesát až čtyřista milionů korun. Dále je to šest set padesát milionů korun, které pokrývají ještě nevypořádanou provozní ztrátu z roku 2009,“ upřesnil radní pro dopravu Radovan Šteiner.

S tímto postupem dnes souhlasila i většina opozičních zastupitelů. Podle Karla Březiny, šéfa dozorčí rady dopravního podniku, je požadovaná částka oprávněná, má ale zhruba půl roku zpoždění.

Jan Herget, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme