Zlínu vadí nezkolaudovaná diskotéka. Je to jen klub, hájí se provozovatel

Lidé ve Zlíně, kteří bydlí v blízkosti dvou nočních diskoték na ulici Kvítková, se bouří proti rušení nočního klidu. Provozní doba obou provozoven sahá do časných ranních hodin a jejich návštěvníci, velmi často pod vlivem alkoholu, ruší spáče a pravidelně dochází k výtržnictví a poškozování cizího majetku. Proto sepsali petici, ve které žádají město, aby jednalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo, kde problémoví návštěvníci diskotéky nejvíce ruší noční klid

Místo, kde problémoví návštěvníci diskotéky nejvíce ruší noční klid | Foto: Andrea Kratinová

Provozovatel jednoho zařízení navíc nemá pro pořádání diskoték oprávnění, prostory jsou nahlášené jako Pizzabar a bowling.

„Já jsem byl taky mladý,“ upřesňuje hned na úvod herec zlínského divadla a člen petičního výboru Rostislav Marek. Patří mezi majitele a nájemníky bytů sužované hlasitými projevy podnapilých návštěvníků několika přilehlých diskoték.

Přehrát

00:00 / 00:00

O potížích Zlína s hlukem z diskoték se zajímala reportérka Andrea Kratinová

K podepsání petice ho prý nevedlo žádné moralizování, ale to, jak se život jeho rodiny v doposud klidné lokalitě od poloviny ledna radikálně změnil.

„Poté začne vytvářet vlastní bary na kapotě vašeho auta a ráno, když jdete do práce nebo se psem, tak najednou narážíte na rozbité láhve, zvratky nebo jiné výkaly a to také není nijak zvlášť příjemné,“ popisuje.

Zařízení funguje teprve od ledna, ovšem provozovatelé otevření podniku tak mocně inzerovali, že na sebe strhli pozornost úřadů. Mezi prvními byli hasiči, kteří při kontrole zjistili hned několik nedostatků.

„V době, kdy kontrola byla prováděna, byla průchozí pouze jedna úniková cesta, ostatní byly zablokovány. Dále byly zjištěny nedostatky ve vybavenosti věcnými prostředky požární ochrany,“ upozorňuje mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Provozovatel pochybení odmítá

Provozovatel klubu Petr Stoja ale žádná pochybení nepřipouští: „Je všechno v souladu se zákonem, toť vše, za nás to řeší právní zástupce a nemíním se k tomu už vyjadřovat."

Právnička Stoji Jana Rejžková potvrdila, že nedostatky zjištěné při kontrole hasičů už její klient odstranil:„Ty únikové cesty jsou uvolněné a můj klient tam skutečně přidal čtyři hasičské přístroje, předpokládám, že to bylo přesně podle pokynů hasičského záchranného sboru."

Také hlučící skupinky mladých lidí pohybujících se venku v okolí klubu nejsou podle právničky Jany Rejžkové záležitostí provozovatele, ale městské a státní policie.

Diskotéka | Foto: Stock Exchange

Ředitel městské policie Milan Kaldníček si uvědomuje, že rušení nočního klidu v okolí nezkolaudované diskotéky musí řešit jeho lidé a státní policie. Celou věc by pomohlo vyřešit, pokud by se podařilo bavící se lidi udržet uvnitř nočních podniků.

„Takhle se stává, že tam je několik provozoven v té ulici a oni samozřejmě migrují z provozovny do provozovny nebo se zchladí, že, v některých provozovnách je horko, je tam zakouřeno, takže jdou ven a tam diskutují," popisuje obvyklý obrázek.

Město si uvědomuje, že problém s hlukem a výtržnostmi na ulici Kvítková se týká všech nočních provozoven, a tak není možné svádět vinu pouze na onu nezkoladovanou diskotéku. Proto také plánuje setkání s majiteli a provozovateli všech podobných zařízení, heren a restaurací z této lokality. Setkání zástupců města s podnikateli z Kvítkové ulice je plánované na příští týden v úterý.

Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme