Zloděj sklidil na Břeclavsku cizí vinici, policie ho dopadla krátce po činu

Policisté na Břeclavsku dopadli muže, který z vinic v Brodu nad Dyjí ukradl v minulém týdnu asi 400 kilogramů hroznů na ledové víno. Z lupu se pachatel netěšil ani jeden den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sběr ledového vína ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku | Zdroj: ČTK

Devětapadesátiletý muž si ke krádeži přizval dvě příbuzné, které ale vůbec netušily, že sklízí cizí úrodu.

„Podařilo se jim nasbírat celkem 14 beden, které muž odvezl před svůj vinný sklep. Pocit z dobře vykonané práce mu překazila policejní hlídka, která se za chvíli objevila u jeho dveří a okamžitě požadovala vysvětlení, kde k hroznům přišel,“ popsala mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

Přestože se nepoctivý vinař snažil z celé situaci vykroutit, nakonec se k činu přiznal. Policisté případ řešili ve zkráceném přípravném řízení a muži sdělili podezření pro spáchání přečinu krádeže.

„Firmě, které vinohrady patří, způsobil škodu celkem 19 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.

Ledové víno bude letos vzácné, zima mu nepřeje

Případ odcizených hroznů na ledové víno není podle ní na Břeclavsku první. Například v prosinci 2012 zmizelo 500 kilogramů hroznů z vinice u Dolních Dunajovic.

Hrozny k výrobě ledového vína zůstávají ve vinohradech až do příchodu mrazů, sklízejí se při minus sedmi stupních Celsia. Letošní teplá zima ale vinařům nepřeje, takže ledové víno bude velkou vzácností.


Zvětšit mapu

Martin Hromádka, Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme