Zloději vykrádají a ničí kontejnery na elektroodpad, v Novém Jičíně červené popelnice možná zruší

Třídění odpadu v Novém Jičíně maří zloději. U červených kontejnerů, do kterých obyvatelé pilně nosí vysloužilé elektrospotřebiče, číhají nenechavci, kteří je vybírají a snaží se odpad zpeněžit. Místní se teď bojí, že kvůli příliš častým krádežím o červené popelnice přijdou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tříděný odpad, elektroodpad, kontejner | Foto: Eva Odstrčilová

Zloději zřejmě nemohou odolat pohledu na vysloužilé elektrospotřebiče, které je možné vidět přes vhazovací okénko. Pracovníci technických služeb se tak čím dál častěji mění v opraváře rozbitých kontejnerů.

„Byly vypáčené a odvrtané zámky. Zdržuje to, musí se to řešit a musí se to opravit. Tím vznikají také větší náklady,“ vysvětluje jeden z pracovníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč lidem v Novém Jičíně hrozí, že přijdou o kontejnery na elektroodpad, zjišťovala Jana Jeckelová

„Tady chodí strašná banda bezdomovců, láká je to,“ potvrzuje jeden z místních, 83letý Luděk.

Oslovení lidé většinou poctivě třídí. Jenže až příště půjdou vyhodit například vybité baterky, jen aby ještě červená popelnice pár kroků od domu vůbec stála.

Muži z technických služeb zatím vždy dorazili s nářadím na místo nebo poškozený kontejner odvezli do opravny, jenže to nejde donekonečna.

„Pokud trend bude takový, jaký je, a bude nám odcházet jeden kontejner za druhým, protože ta možnost opravy je jen do určité meze a potom už jsou opravdu k vyřazení, tak by se asi náhrada neprováděla,“ upozorňuje Marta Kiššová z novojičínské radnice.

Ani pak by ale místní o možnost zbavit se vysloužilých spotřebičů ekologicky úplně nepřišli. Ve městě jsou totiž také dva separační dvory. Jen k nim nestačí udělat jen pár kroků – tak jako k popelnicím u domu.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme