Zpěvačka Dara Rolins dostala za dopravní nehodu dvouletou podmínku

Podmíněný trest na dva roky a dva měsíce s tříletou zkušební dobou dostala zpěvačka Dara Rolins za nehodu, při které zahynul motocyklista. Zároveň musí nahradit asi čtyřmilionovou škodu. Rozhodl tak Obvodní soud pro Prahu 2. Verdikt zatím není pravomocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvačka Dara Rolins dostala u soudu dvouletou podmínku | Zdroj: ČTK

Nehoda se stala předloni v létě v Šáreckém údolí v Praze. Rolins v terénním autě se v zatáčce srazila s řidičem na skútru. Podle ní se údajně objevil v jejím jízdním pruhu. Muž zemřel po převozu do nemocnice.

Zpěvačka byla obviněna již předloni, státní zástupkyně však obvinění stáhla pro nedostatek důkazů. O několik měsíců později Rolins policie obvinila znovu kvůli novému znaleckému posudku, podle něhož jela v protisměru, a proto je za smrt řidiče zodpovědná.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soudu s Darou Rolins mluvila na Radiožurnálu Klára Bílá

Zpěvačka vypověděla, že před jízdou byla odpočatá, cestu zná a po celou dobu vozovku sledovala, i když v autě měla tříletou dceru. Motocyklista se podle ní objevil v jejím jízdním pruhu. Po nehodě byl při vědomí a Rolins zavolala záchranku. To potvrdil i svědek, který byl v té době poblíž nehody.

Kromě soudních výloh musí zpěvačka zaplatit odškodné rodině a veškeré náklady spojené s pohřbem oběti. Což ji vyjde zhruba na čtyři miliony. Tři roky také nesmí zpěvačka řídit.

Verdikt ale zatím není pravomocný. Zpěvačka se může odvolat, což nejspíš podle všeho plánuje. Nehoda ji mrzí, omluvila se za ni a cítí se nevinná.

Tereza Tomášková, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme