Dvořák se dvěma asistencemi podílel na vítězství Oilers

Útočník Edmontonu Radek Dvořák byl jedním ze dvou českých hokejistů, kteří se v nedělním programu zámořské NHL zapsali do statistik. Dvěma přihrávkami se podílel na výhře Oilers na ledě Anaheimu 3:2. Pro Edmonton bylo dnešní vítězství teprve druhým v posledních jedenácti zápasech NHL. Jeden gól Mighty Ducks vstřelil útočník Petr Sýkora.

Radek Dvořák

Radek Dvořák | Foto: Miroslav Konvalina

Druhá Dvořákova asistence byla zároveň asistencí na vítěznou branku. Pět minut před koncem vyslal do útoku Raffiho Torrese a ten prostřelil z ostrého úhlu gólmana Anaheimu Jeana-Sebastiena Giguera. Hrdina loňského play off nastoupil po třech zápasech, ve kterých seděl pouze na střídačce. Mighty Ducks využili jedinou přesilovku, kterou v utkání hráli. Přihrávku Sergeje Fjodorova zužitkoval Petr Sýkora, který se tak dočkal desátého letošního gólu. Bylo to podvanácté v řadě, kdy Oilers inkasovali z přesilovky soupeře.

Švédský útočník Markus Näslund rozhodl sedmačtyřicet vteřin před koncem prodloužení svým šestnáctým gólem v sezóně o výhře Vancouveru nad Carolinou 2:1. Näslund skóroval podruhé za sebou v nastaveném čase v posledních třech zápasech. V sestavě Vancouveru se po dlouhé době objevil také český obránce Jiří Škégr. V uplynulých čtrnácti zápasech hrál jen jednou.

Utkání mezi Chicagem a Dallasem patřilo brankářům. Zápas skončil fotbalovým výsledkem 1:1. Skóre otevřel ve dvanácté minutě domácí Steve Sullivan, za Stars vyrovnal ve 30. minutě Sergej Zubov. Oba týmy se v NHL trápí. Dallas vyhrál v posledních sedmi duelech jen jednou, navíc vstřelil vždy jen jednu branku. Blackhawks se z vítěztsví radovalo jen jednou dokonce v posledních sedmnácti zápasech.

Výsledky:

Chicago - Dallas 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)

Branky: 12. Sullivan - 30. Zubov. Střely na branku: 30:32. Diváci: 11.313

Anaheim - Edmonton 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 4. McDonald, 41. Sýkora - 12. Cross (Dvořák), 35. Chimera, 55. Torres (Dvořák). Střely na branku: 30:29. Diváci: 12.426

Vancouver - Carolina 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 44. Linden, 65. Näslund - 34. Staal. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.630