Hokejisté Sparty zvítězili v Karlových Varech, Energii pomohly porazit bývalé opory

V dohrávce 23. kola hokejové extraligy zvítězila Sparta v Karlových Varech 3:1 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparta zvítězila v Karlových Varech 3:1 | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Karlovy Vary hrály třetí extraligový zápas za sebou doma, Energie ale dokázala vyhrát pouze ten první proti obhajujícím mistrům z Komety. Tři body si ze západu Čech odvezla po Vítkovicích i Sparta.

Litvínov deklasoval Liberec vysoko 6:2, Zlín otočil utkání s Chomutovem

Sparťané potrestali hned první vyloučení Energie, střelu Jarůška tečoval za záda gólmana Novotného Lukáš Pech, který před lety zářil i v domácím dresu.

Domácí mohli vyrovnat po akci Grígera, jenže videorozhodčí potvrdil, že puk nepřekročil brankovou čáru. Machovského tak až v polovině zápasu překonal z protiútoku Petr Stloukal.

Slovák Dávid Gríger se radoval ještě jednou, jenže i tentokrát mu radost zkazil rozhodčí u videa, a tak šla do vedení Sparta. Erik de la Rose se otočil mezi kruhy a ve 38. minutě se trefil přesně.

Čtyři minuty před koncem se do videokabiny telefonovalo znovu, tentokrát nebyl uznán gól Sparty, takže na konečných 3:1 upravil výsledek až v 59. minutě Petr Kumstát, další bývalá hvězda Karlových Varů.

Sparťané pokračují v úspěších na venkovních ledech! Tři body vezou i z karlovarské areny.

18:03 – 01. 12. 2018

2 29

Dohrávka 23. kola hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Stloukal (Skuhravý) - 6. Pech (Jarůšek, Forman), 38. De la Rose (Buchtele, P. Vrána), 59. Kumstát. Rozhodčí: Šír, M. Petružálek - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4526.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 1. 12. 2018)