Hokejisté Sparty zvítězili v Karlových Varech, Energii pomohly porazit bývalé opory

V dohrávce 23. kola hokejové extraligy zvítězila Sparta v Karlových Varech 3:1 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo.

Karlovy Vary Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparta zvítězila v Karlových Varech 3:1

Sparta zvítězila v Karlových Varech 3:1 | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Karlovy Vary hrály třetí extraligový zápas za sebou doma, Energie ale dokázala vyhrát pouze ten první proti obhajujícím mistrům z Komety. Tři body si ze západu Čech odvezla po Vítkovicích i Sparta.

Litvínov deklasoval Liberec vysoko 6:2, Zlín otočil utkání s Chomutovem

Sparťané potrestali hned první vyloučení Energie, střelu Jarůška tečoval za záda gólmana Novotného Lukáš Pech, který před lety zářil i v domácím dresu.

Domácí mohli vyrovnat po akci Grígera, jenže videorozhodčí potvrdil, že puk nepřekročil brankovou čáru. Machovského tak až v polovině zápasu překonal z protiútoku Petr Stloukal.

Slovák Dávid Gríger se radoval ještě jednou, jenže i tentokrát mu radost zkazil rozhodčí u videa, a tak šla do vedení Sparta. Erik de la Rose se otočil mezi kruhy a ve 38. minutě se trefil přesně.

Čtyři minuty před koncem se do videokabiny telefonovalo znovu, tentokrát nebyl uznán gól Sparty, takže na konečných 3:1 upravil výsledek až v 59. minutě Petr Kumstát, další bývalá hvězda Karlových Varů.

Sparťané pokračují v úspěších na venkovních ledech! Tři body vezou i z karlovarské areny.

18:03 – 01. 12. 2018

1 24

Dohrávka 23. kola hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Stloukal (Skuhravý) - 6. Pech (Jarůšek, Forman), 38. De la Rose (Buchtele, P. Vrána), 59. Kumstát. Rozhodčí: Šír, M. Petružálek - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4526.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 1. 12. 2018)