Brazílie 4:0 Jižní Korea

Nejlepší fotbalista vzejde z trojice Figo, Rivaldo, Zidane

Anketu o nejlepšího světového fotbalistu tohoto roku, kterou každoročně vyhlašuje Mezinárodní fotbalová federace, vyhraje někdo z trojice Luis Figo, Rivaldo, Zinedine Zidane. Tato tři jména se nejčastěji objevovala na anketních lístcích trenérů jednotlivých reprezentací. Nový král, nebude-li jím brazilský obhájce Rivaldo, převezme pomyslné žezlo 11. prosince na galavečeru v Římě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žhavým kandidátem na zisk trofeje je podle odborníků Portugalec Figo, který je jako jediný z trojice v úzkém výběru kandidátů poprvé. Na letošním mistrovství Evropy dovedl svou zemi do semifinále, kde Portugalci podlehli pozdějším vítězům z Francie. Obhájce trofeje Rivaldo má vzhledem k neúčasti na evropském šampionátu proti dalším dvěma aspirantům mírný handicap. Přesto si získal hlasy za mimořádné výkony v dresu Barcelony, které jsou po Figově odchodu ještě více na očích.

Předloňský vítěz a opora letošních mistrů Evropy Zinedine Zidane si o nominaci řekl především skvělými výkony v Belgii a v Nizozemsku. Loni anketu vyhrál Rivaldo před Davidem Beckhamem z Manchesteru a florentským Gabrielem Batistutou.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme