Oba vedoucí týmy extraligy prohrály, přiblížil se jim Litvínov

Ve 20. kole hokejové O2 extraligy prohrála jak Slavia tak Vítkovice. Přesto se posunuli Pražané na čelo tabulky. Moravané doma poprvé zůstali bez bodu a připsali si dost výraznou prohru 2:6, zatímco úřadující mistr prohrál ve Zlíně pouze 0:1. V boji o třetí místo mezi Plzní a Litvínov potvrdili lepší formu chemici a na první místo už ztrácejí pouze tři body. Zlepšení prokázala i v dalším zápase Sparta. Té se povedlo vyhrát na ledě Kladna 3:1, i když se musela potýkat s četnými zraněními.

Fanoušci HC Slavia Praha

Fanoušci HC Slavia Praha | Foto: HC Slavia Praha

RI Okna Zlín - Slavia Praha 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Zlínští hokejisté odvedli velmi dobrý pracovitý výkon a pražské Slavii znepříjemnili hru, zvláště když měli za zády skvěle chytajícího osmnáctiletého Sedláčka. Jediný gól vsítil ve 13. minutě hry Balán. Mistr se nedostal v závěru ani ke hře bez brankáře.

Branka a nahrávka: 13. Balán (M. Pšurný). Rozhodčí: Polák - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 4716

Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 2:6 (1:0, 0:5, 1:1)

Vítkovice zůstaly poprvé v sezoně na domácím kluzišti bez bodu a výsledek 2:6 zavání doslova debaklem. O všem rozhodla druhá třetina, do které Ostravané nastupovali s jednobrankovým náskokem, ovšem hosté zápas totálně otočili pěti brankami v řadě. Nutno také dodat, že Tygři měli v druhém dějství velké štěstí, protože jim opravdu vyšlo na co sáhli.

Branky a nahrávky: 13. Kvapil (Varaďa, Kuboš), 51. Svačina (Roman, Voráček) - 26. Pletka (P. Nedvěd), 30. V. Nedorost (P. Nedvěd, Jiruš), 30. Kašpařík (Šimánek), 32. Šimánek (Podkonický), 34. V. Nedorost (Pletka, P. Nedvěd), 45. Plodek. Rozhodčí: Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:3. Diváci: 6853

Geus Okna Kladno - Sparta Praha 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Domácí sice ve 25. minutě otevřeli skóre, ale Spartě se v závěru druhé třetiny povedlo dvěma góly otočit stav na 1:2. V poslední dvacetiminutovce už kladenští neměli čím by Pražany překvapili a v 58. minutě inkasovali třetí gól.

Branky a nahrávky: 25. Bělohlav (Martin Procházka) - 37. Ptáček (Langhammer), 39. Kratěna (D. Výborný), 59. Broš (Melichárek). Rozhodčí: Minář - Guth, Křivský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 3916

Lasselsberger Plzeň - Litvínov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

V zápase spíše průměrné extraligové úrovně byli šťastnější spíše hosté z Litvínova, kteří zvítězili 2:1. Plzeň zvládla excelentně úvodní desetiminutovku z mnoha šancí, ale vytěžila jen jediný gól z hole Dvořáka. Severočeši ve druhé třetině vyrovnali zásluhou Hübla a o zisku tří bodů rozhodl v 56. minutě Lukeš.

Branky a nahrávky: 6. Dvořák (Kubalík, Laš) - 23. V. Hübl (Kubinčák), 56. Lukeš (Reichel). Rozhodčí: Kubeš - Bejček, Prchal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7095

BK Mladá Boleslav - Oceláři Třinec 6:4 (1:1, 1:2, 4:1)

Extraligový nováček potvrdil výkon z třineckého ledu i doma, když vyhrál 6:4. V Mladé Boleslavi byla dlouho k vidění hra s šancemi na obou stranách. Třikrát šli do vedení třinečtí, Mladá Boleslav třikrát srovnala, ale když třetí třetinu vyhrála 4:1 povedl se jí dokonalý obrat.

Branky a nahrávky: 15. Posmyk (Benda), 28. Král (Gajovský, Marušák), 42. Boháč (Tomas, Benda), 46. Kočí (Handlovský, Marušák), 47. Brňák (Posmyk), 58. T. Sýkora (Král) - 4. Polanský (Kováčik, Tomík), 28. Polák (D. Moravec), 30. Polák (D. Moravec), 59. Seman (D. Moravec). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Kis. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:2. Diváci: 3970

Energie Karlovy Vary - Znojemští Orli 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Znojemští otočili vývoj utkání a zvítězili 3:2. Hosté těžili z dobrého pohybu, spolehlivého výkonu brankáře Trvaje a výborné spolupráce Čachotského s Eratem. Právě kombinace těchto dvou hráčů vedla hned dvakrát k překonání jinak skvělého karlovarského gólmana Sáblíka. Domácím vydržela energie po celý zápas pouze v názvu a přestože vedli 1:0 i 2:1 nakonec prohráli 2:3.

Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Sailer), 29. Řezníček (Skuhravý) - 27. Erat (Čachotský), 44. Dopita (Kucharczyk, Selingr), 47. Erat (Čachotský). Rozhodčí: R. Svoboda - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 10:12, navíc Skuhravý - Demel oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3420

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít