Pavel Nedvěd zářil Lize mistrů

Kapitán české fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd se vytáhl v klubovém dresu Juventusu Turín. V utkání druhého kola soutěže zařídil dvěma góly vítězství svého týmu 2:1 na hřišti Olympiakosu Pireus. Nedvěd nejprve vstřelil vyrovnávací gól na 1:1 v 21. minutě zápasu a sám pak utkání rozhodl trefou v 79. minutě. Juventus si tak díky němu odvezl z Řecka tři body za cenné vítězství a vede tabulku skupiny D. Zítra se ve druhém kole Ligy mistrů střetnou dva kluby, za které Nedvěd také hrával. Zápas Lazia Řím a Sparty Praha začíná ve 20:45. Z prvního poločasu vám Radiožurnál nabídne živé vstupy, ze druhého přímou reportáž.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Výsledky 2. kola - skupina A

Anderlecht Brusel-Bayern Mnichov 1:1 (0:0),
branky: 53. Mornar - 74. Santa Cruz. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). Diváci: 21.578.

Celtic Glasgow-Olympique Lyon 2:0 (0:0),
branky: 70. Miller, 78. Sutton. Rozhodčí: Iturralde González (Šp.). Diváci: 58.027.

Tabulka skupiny A:
1. Bayern Mnichov 4 body, 2. Celtic Glasgow 3, 3. Olympique Lyon 3, 4. RSC Anderlecht 1.

Výsledky 2. kola - skupina B

Inter Milán-Dynamo Kyjev 2:1 (1:1),
branky: 23. Adani, 90. Vieri - 34. Fjodorov. Rozhodčí: Bré (Fr.). Diváci: 45.000.

Lokomotiv Moskva-Arsenal Londýn 0:0,
rozhodčí: Wegereef (Niz.). Diváci: 28.000.

Tabulka skupiny B:
1. Inter Milán 6, 2. Dynamo Kyjev 3, 3. Lokomotiv Moskva 1, 4. Arsenal 1.

Výsledky 2. kola - skupina C

AS Monako-AEK Atény 3:0 (2:0),
branky: 27. a 56. Morientes, 23. Giuly, 86. Prso. Rozhodčí: Farina (It.). Diváci: 14.500.

Deportivo La Coruňa-PSV Eindhoven 2:0 (1:0),
branky: 20. Sergio, 51. Pandiani z pen. Rozhodčí: Larsen (Dán.). Diváci: 25.000.

Tabulka skupiny C:
1. Monako 6, 2. La Coruňa 4, 3. AEK Atény 1, 4. PSV Eindhoven 0.

Výsledky 2. kola - skupina D

Olympiakos Pireus-Juventus Turín 1:2 (1:1),
branky: 11. Stoltidis - 21. a 79. Nedvěd. Rozhodčí: Poulat (Fr.). Diváci: 14.000.

Galatasaray Istanbul-Real San Sebastian 1:2 (0:1),
branky: 61. S. Hakan - 3. Kovačevič, 72. Xabi Alonso. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 78.000.