Sparta poprvé v sezóně prohrála

Hokejisté pražské Sparty se představili poprvé v letošní sezóně na ledě soupeře a připsali si premiérovou porážku. V Litvínově prohráli v dohrávce šestého kola s domácím Chemopetrolem 1:4. Severočeši se tak vrátili na druhé místo za Pardubice, které vedou díky lepšímu skóre.

Extraliga

Extraliga | Foto: Jan Rosenauer

První dvě branky Litvínova vstřelili obránci se zkušenostmi z NHL. Šlégr využil v 11. minutě přesilovku a v poslední minutě úvodní třetiny zaznamenal druhý úspěch domácích Kroupa. Ve 27. minutě vedl Chemopetrol už o tři góly zásluhou Kotrly. O dvě minuty později dal Spartě naději Šrek. Poslední slovo ale patřilo domácím, na konečných 4:1 upravil Havel. V závěrečné třetině se místo Břízy objevil v brance Pražanů Přikryl. Ten sice udžel čisté konto, ale hrdinou byl litvínovský gólman Marek Pinc.

Chemopetrol Litvínov - Sparta Praha 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
11. Šlégr (Alinč), 19. Kroupa (Gombár), 27. Kotrla (Říha, Trávníček), 35. Havel (Říha, Šlégr) - 29. Šrek (P. Martinec, Zelenka). Rozhodčí: Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 5105

Chemopetrol Litvínov: Pinc - Kuntoš, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Gýna, Šlégr - Klíma, Alinč, Klobouček - Stavenský, Šulc, Prorok - Trávníček, T. Martinec, Gombár - Havel, Říha, Kotrla

Sparta Praha: Bříza (41. Přikryl) - Nedvěd (21. Hanzlík) Srdínko, F. Ptáček, Šrek, Richter, Jiruš - Branda, Broš, Tomajko - Zelenka, P. Martinec, Žemlička - Tomík, Leška, Špaňhel - Havelka, Kašpařík, Vondráček