Vrbata rozhodl hattrickem o výhře Caroliny

Sobotní program zámořské NHL nabídl hned čtyři hattricky. Jedním z hráčů, kterým se podařilo vstřelit tři góly, byl český útočník Radim Vrbata. Carolina tak především díky němu porazila Pittsburgh 4:3. Hattrickem se blýskli také Peter Bondra z Washingtonu, jeho krajan Vladimír Országh z Nashvillu a Brendan Morrison z Vancouveru. Dařilo se i Jaromíru Jágrovi. Gólem a dvěma asistencemi na trefy Bondry přispěl k vítězství Washingtonu v Columbusu 5:3.

NHL

NHL

Vrbata dvakrát skóroval ve druhé třetině a hattrick završil vítězným gólem v závěrečné části hry. Pro českého útočníka to byl druhý hattrick v kariéře. Ten první zaznamenal ještě v dresu Colorada v předloňské sezóně, kdy se třikrát trefil do sítě Minnesoty. Jednu nahrávku si připsal domácí Josef Vašíček, za Tučňáky přihrával Martin Straka.

Hattrickem se blýskl také Slovák Peter Bondra v dresu Washingotnu. Trenér Cassidy přesunul Bondru do útoku k Robertu Langovi a Jaromíru Jágrovi a česko - slovenská řada zařídila čtyři góly z pěti. Capitals zvítězili na ledě Columbusu 5:3. Jágr k Bondrově třem brankám přidal gól a dvě asistence, Lang jednou přihrával.

Bondrův krajan Vladimír Országh zařídil všechny branky Nashvillu a byl tak spolu s českým brankářem Tomášem Vokonem strůjcem výhry nad Buffalem 4:1. Országh zaznamenal první hattrick v NHL a na čtvrtý gól přihrál. Vokoun pochytal dvaadvacet střel Sabres a v posledních devíti zápasech osmkrát zvítězil. Jednu nahrávku si připsal domácí Martin Erat.

Z českých gólmanů se v sobotu objevil v brance také Roman Čechmánek z Los Angeles. Dvaceti úspěšnými zákroky se podílel na výhře Kings nad Chicagem 3:1. Čechmánek přišel o čisté konto až 67 vteřin před koncem utkání. Hosté prohráli už jedenáctý zápas v řadě.

Útočník St. Louis Petr Čajánek vstřelil úvodní branku zápasu proti Detroitu. Na výhru to ale nestačilo. Red Wings dvěma góly zápas otočili a zvítězili 2:1.

Kanadské derby mezi Ottawou a Torontem skončilo výhrou Maple Leafs 2:1. V dresu Senators si jednu nahrávku připsal Martin Havlát, který navíc dvě minuty před koncem trefil břevno. Za hosty přihrávali obránci Karel Pilař a Tomáš Kaberle. Jeho bratr František stejnou bilancí pomohl Atlantě porazit Tampu také 2:1.

Výsledky:.

Los Angeles - Chicago 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 46. a 55. Cammalleri, 33. Chartrand - 59. Calder. Střely na branku: 29:21. Roman Čechmánek z Los Angeles odehrál 60 minut a chytil 20 střel. Diváci: 18.118

Atlanta - Tampa Bay 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 45. Vjačeslav Kozlov, 56. Vigier (F. Kaberle, Štefan) - 12. Boyle. Střely na branku: 20:28. Diváci: 16.487

Carolina - Pittsburgh 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Branky: 21., 32. a 44. Vrbata (na první Vašíček), 28. M. Murray - 13. Holzinger, 37. Boileau (Straka), 59. Kolcov. Střely na branku: 38:25. Diváci: 14.881

Columbus - Washington 3:5 (0:0, 2:4, 1:1)

Branky: 21. a 41. Nash (na druhou Výborný), 26. Wright - 27., 32. a 45. Bondra (na první Lang, na druhou a třetí Jágr), 22. Jágr, 30. Sutherby. Střely na branku: 28:24. Diváci: 17.158

Montreal - Florida 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)

Branky: 45. Ryder - 59. Viktor Kozlov. Střely na branku: 37:24. Diváci: 20.428

New York Islanders - Philadelphia 1:5 (1:0, 0:5, 0:0)

Branky: 14. Niinimaa - 24. LeClair, 26. Recchi, 35. Brashear, 37. Gagne, 40. Williams. Střely na branku: 17:25. Diváci: 13.029

Ottawa - Toronto 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 34. Spezza (Havlát) - 17. Stajan (T. Kaberle), 39. McCabe (Pilař). Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.500

Nashville - Buffalo 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 2., 42. a 51. Országh (na třetí Erat), 28. Archipov - 23. Afinogenov. Střely na branku: 32:23. Tomáš Vokoun z Nashvillu odehrál 60 minut a chytil 22 střel. Diváci: 15.049

St. Louis - Detroit 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 13. Čajánek - 36. B. Hull, 58. Devereaux. Střely na branku: 22:28. Diváci: 20.006

Calgary - Vancouver 4:4 (0:2, 3:1, 1:1)

Branky: 24. a 30. Donovan, 29. Regehr, 51. Yelle - 14., 16. a 58. Morrison (na první Šlégr), 24. Kesler. Střely na branku: 34:34. Diváci: 18.159