Anglický ligový pohár získal Manchester United. V dramatickém závěru rozhodl Ibrahimović

Fotbalisté Manchesteru United se po sedmi letech radují ze zisku Ligového poháru. Svěřenci trenéra Josého Mourinha ve finále na stadionu Wembley porazili Southampton 3:2. Utkání rozhodl v 87. minutě hvězdný útočník Zlatan Ibrahimović.

Radost a zklamání. Fotbalisté Manchesteru United oslavují zisk Ligového poháru. Vpravo zklamaný obránce Southamptonu Maja Jošida | Zdroj: Reuters

Švédský útočník gólový účet celého zápasu otevřel v 19. minutě, kdy se trefil z přímého kopu. Manchester byl ještě víc na koni sedm minut před poločasem, kdy vedení Mourinhovi družiny navýšil Jesse Lingard.

Favoritovi ale vůbec nevyšel přelom poločasu. Dvakrát je za špatné bránění potrestal Manolo Gabbiadini. Ten se nejprve trefil v nastavení první půle, tři minuty po obrátce využil nedůrazného bránění obránce Smallinga a stav skóre srovnal.

V závěrečných minutách byli paradoxně aktivnější právě hráči Southamptonu. Jenže v 87. minutě po centru nechali hlavičkovat Zlatana Ibrahimoviće z ideální pozice mezi penaltovým puntíkem a malým vápnem.

Pětatřicetiletý útočník nabídnutou příležitostí nepohrdl, překonal brankáře Forstera a odstartoval radost Rudých ďáblů. Ibrahimović se ve svých 35 letech radoval už ze své dvacáté získané trofeje.

Manchester United – Southampton FC 3:2 (2:1)
Branky:
19. a 87. Ibrahimović, 38. Lingard – 45+1. a 48. Gabbiadini. Rozhodčí: Marriner – West, Burt. ŽK: Herrera, Lingard – Romeu, Stephens, Redmond.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít