Arsenal porazil v osmifinále LM Barcelonu

Fotbalisté Arsenalu Londýn zvítězili v prvním osmifinále Ligy mistrů nad FC Barcelona 2:1 a vybudovali si solidní pozici pro odvetu. Ve druhém osmifinále podlehl AS Řím Šachtaru Doněck 2:3.

Fotbalový stadion Arsenalu

Fotbalový stadion Arsenalu | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Arsenal Londýn - FC Barcelona 2:1 (0:1)

Ve zřejmě nejsledovanějším osmifinále této sezóny nejprestižnější klubové soutěže byli domácí na Emirates Stadium blízko gólu už v úvodu, kdy se Van Persie vyhnul offsidu, ale zblízka napálil jen brankáře Valdese. To Messi, tedy útočník Barcelony, dostal o chvíli později perfektní pas od Pedra, ale tváří v tvář vynikajícímu Szczenému v brance Arsenalu lehkým obloučkem minul branku.

Ve 26. minutě však David Villa v podobné pozici zamířil přesně mezi nohy gólmana Gunners a hosté vedli. Ve druhém poločase předvedl trenér domácích Wenger velmi dobrý odhad při střídání, když do hry poslal výborného Aršavina s Bendtnerem. Ve vyrovnávacím gólu ale neměl prsty ani kopačky ani jeden z nich, jako spíše chybující brankář Valdés. Předpokládal totiž, že Robin Van Persie bude z ostrého úhlu nastřelovat míč před branku, zatímco ho Nizozemec poslal těsně podél tyče za jeho záda.

Druhý gól byl ukázkou perfektní spolupráce. Dlouhý sprint předvedl pravý záložník Nasri, počkal na nabíhajícího Aršavina, který placírkou z první pečlivě obstřelil obránce i brankáře.

V odvetě musí Barcelona pro postup vyhrát 1:0, nebo jakkoliv o dvě branky. Za stavu 2:1 pro Katalánce se bude prodlužovat s pravidlem stříbrného gólu, tedy odehraje se celé prodloužení 2x15 minut.

Branky: 78. Van Persie, 83. Aršavin - 26. Villa. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

AS Řím - Šachtar Doněck 2:3 (1:3)
Branky: 28. Perrotta, 61. Menez - 29. Jadson, 36. Douglas Costa, 41. Luiz Adriano. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.).

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít