Bayern Mnichov smetl Barcelonu a je blízko finále Ligy mistrů

Nečekaně jasnou záležitostí bylo úvodní semifinále Ligy mistrů mezi fotbalisty Bayernu Mnichov a Barcelony. Německý tým zvítězil 4:0, a výrazně se tak přiblížil postupu do finále milionářské soutěže. Odveta se hraje v katalánské metropoli příští týden ve středu.

Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavovali gól proti Barceloně celkem čtyřikrát

Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavovali gól proti Barceloně celkem čtyřikrát | Zdroj: ČTK

Očekávaný souboj dvou velkoklubů měl šokující průběh a nakonec skončil senzačně vysokým vítězstvím Bayernu.

Mnichovský tým byl po celou dobu lepším celkem, soupeře prakticky nepustil k jeho typické hře plné krátkých přihrávek a kombinací. Naopak sám neustále hrozil. Do první šance se dostal už v samotném úvodu.

Ve druhé minutě se objevil před Valdésem osamocený Robben, který mohl přihrávat ještě dalším dvěma spoluhráčům před prázdnou branku, volil ale střelu a ta skončila jen na nohou barcelonského gólmana.

Bayern se ale dočkal chvíli před půlhodinou utkání. Dante po centru ze strany přehlavičkoval Alvése a Müller hlavou uklidil míč poprvé do sítě. Valdés se sice snažil, úspěšně zasáhnout se mu ale nepodařilo. Barcelona i s hvězdným Messim v sestavě zažila nepovedený zápas, a nakonec inkasovala ještě třikrát.

Chvíli po přestávce zahrával Mnichov rohový kop, opět Alvés nedokázal zabránit na zadní tyči v hlavičce Müllerovi a Gomez v akrobatické pozici poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Od té chvíle navíc jakoby byl na hřišti pouze německý tým. V 73. minutě si pohrál Robben s Jordi Albou a z úhlu zvýšil na 3:0. Zkázu Barcelony pak dokončil v 82. minutě svým druhým gólem v utkání Müller.

Fotbalová Liga mistrů - úvodní semifinálové utkání:

Bayern Mnichov - FC Barcelona 4:0 (1:0)

Branky: 25. a 82. Müller, 49. Gomez, 73. Robben. Rozhodčí Kassai (Maď.). ŽK: Gomez, Martínez, Schweinsteiger - Bartra, Sánchez, Alba, Iniesta. Diváci: 68 000.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Robben, Müller (83. Pizarro), Ribéry (89. Shaqiri) - Gomez (71. Gustavo). Trenér: Heynckes.
Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Bartra, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Sánchez, Messi, Pedro (83. Villa). Trenér: Vilanova.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít