Čech se dostal do branky Chelsea, pomohl k výhře v derby s Arsenalem

Podruhé se v letošní sezoně postavil Petr Čech do branky Chelsea. Poté, co odchytal zápas v Ligovém poháru, se poprvé postavil mezi tři tyče „Blues“ také v Premier League. Český reprezentant vystřídal v prvním poločase londýnského derby proti Arsenalu zraněnou jedničku Thibauta Courtoise a Chelsea pomohl k výhře 2:0.

Brankář Petr Čech dostal při debutu v nové sezoně v brance Chelsea od kouče Josého Mourinha kapitánskou pásku | Zdroj: Reuters

Belgický gólman se zranil poté, co inkasoval ránu do hlavy od Alexise Sáncheze. Courtois nejprve zkusil pokračovat ve hře, ale ve 24. minutě raději přenechal místo mezi třemi tyčemi Čechovi.

Chelsea poslal o chvíli později do vedení proměněnou penaltou Hazard. O tom, že tři body zůstanou definitivně na Stamford Bridge, rozhodl v 78. minutě Costa, který po Fábregasově přihrávce chytře přeloboval gólmana Szczesného.

Do zápasu zasáhl také druhý český reprezentant Tomáš Rosický. V dresu Arsenalu se na hřiště dostal sedm minut před koncem.

Fotbalisté Chelsea mají po vítězném derby na prvním místě tabulky pětibodový náskok před Manchesterem City, Arsenal klesl na osmou pozici.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít