Čeští fotbalisté vyrážejí do Turecka, s mladou krví na soupisce

O tom, že přátelské zápasy mají svůj význam, se přesvědčila už celá řada mladých českých fotbalistů. Poslední utkání reprezentačního týmu trenéra Bílka mluví v tomto ohledu za vše. Na listopadové výhře 3:0 nad Slovenskem se totiž podílela celá řada mladíků, která dostává důvěru i nyní, před úvodním zápasem tohoto roku. Ve středu se v něm český výběr postaví proti silnému Turecku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sraz fotbalové reprezentace před přípravným utkáním v Turecku se uskutečnil 4. února v Praze. Na snímku je Tomáš Kalas. | Zdroj: ČTK

„Myslím, že by bylo dobré navázat na zápas se Slovenskem, ve kterém dostali šanci mladší kluci – a docela se chytili,“ popisuje obránce Theodor Gebre Selassie, jak důležitý byl pro některé jeho reprezentační spoluhráče podzimní zápas v Olomouci.

V něm se představili mladíci, jakými jsou Matěj Vydra, Ladislav Krejčí nebo Tomáš Kalas a ani na jednoho z nich nezapomněl reprezentační kouč Michal Bílek také v nominaci na zítřejší zápas v Turecku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté odlétají do Turecka, kde zítra sehrají přípravné utkání s domácím týmem

„Ukázalo se, že i mladí hráči můžou zvládnout zápas na reprezentační úrovni. Doufejme, že je to nový impulz do budoucna,“ doufá zadák Arnhemu Tomáš Kalas, který si proti Slovensku odbyl premiérových 74 minut v reprezentačním A týmu, na které by rád navázal i v turecké Manise.

Šance na větší porci minut na hřišti mají ale tentokrát jiní čeští mladíci. Ať už při své premiéře útočník Stanislav Tecl, který naposledy v přípravě na Kypru dvěma góly rozhodl o výhře Plzně nad Lokomotivem Moskva, nebo jeho dobrý kamarád, útočník Matěj Vydra.

„Bude to tam asi hodně divoké, neříkám, že by mě to rozhodilo, ale hodně se na ten zápas těším,“ slibuje ve své životní sezoně dvacetiletý Vydra, který v druholigovém anglickém Watfordu nasázel letos do sítě soupeřů už 19 gólů, a výrazně si tak řekl i o pozornost týmu z Premier League.

Nyní bude bojovat hlavně o pozornost trenéra Bílka, a to nejen on, ale všichni mladíci, kteří se dnes přesouvají do Manisy. Překvapit totiž není tak těžké, jako kvalitu opakovaně potvrdit.

A právě s tímto cílem vyráží dnes ta mladší část fotbalové reprezentace do Turecka. Část, která by ráda využila nabízené šance a dostala prostor časem třeba nejen v přípravných zápasech, ale i v blížících se veledůležitých kvalifikačních bojích o účast na mistrovství světa.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme