ČMFS nemůže potrestat minulé vedení za špatné hospodaření

Disciplinární komise fotbalového svazu souhlasí s výkonným výborem v tom, že minulé vedení českého fotbalu nehospodárně nakládalo se svazovými penězi. Tresty ale neudělila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

předseda ČMFS Pavel Mokrý | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Někdejší předseda Pavel Mokrý a místopředsedové Vlastimil Košťál s Jaroslavem Vackem vinní, další místopředseda Jiří Kubíček a generální sekretáři Petr Fousek a Rudolf Řepka nevinní. Takový je závěr šetření disciplinární komise, která ale nemohla ani jednoho ze tří provinilců potrestat, protože nejsou členy fotbalového svazu.

Hlavním nešvarem minulé éry bylo podle komise zneužívání výkonného výboru k prosazování zájmů vybraných funkcionářů, příkladem je zřízení funkce generálního ředitele v rozporu se stanovami.

Komise také udělila pražské Slavii i Hradci Králové pokutu 10 tisíc korun za výtržnosti fanoušků, respektive nedostatečnou pořadatelskou službu při vzájemném zápase na východě Čech. Hradečtí navíc musejí dodržovat šestitisícovou kapacitu, nebo ji oficiálně zvýšit. Pokud ji příště překročí, dostanou pokutu.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme