Druholigové pražské derby vítěze nemělo

Šlágr 20.kola druhé fotbalové ligy mezi první Duklou Praha a třetím Žižkovem skončil 1:1. Domácí tak nevyužili možnost zvýšit svůj náskok na nepostupové příčky, hostující Viktoria také ztratila důležité boji v honbě za Gambrinus ligou.

FK Viktoria Žižkov

FK Viktoria Žižkov | Foto: FK Viktoria Žižkov

O výsledku rozhodl už první poločas. V něm poslal Duklu do vedení ve 14. minutě Berger, ve 28. minutě vyrovnal žižkovský stoper Kropík. Utkání mělo nadstandardní druholigovou kulisu, přišlo na něj 2 250 diváků.

Tým z Julisky má nyní v čele druhé nejvyšší soutěže šestibodový náskok před druhou Jihlavou a třetí Viktorií. Jihlava se může Žižkovu vzdálit na tři body, pokud vyhraje v Sokolově.

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 1:1 (1:1)

Branky: 15. Berger - 28. Kropík. Rozhodčí: Damková - Vysloužil, J. Paták. ŽK: Gedeon - Procházka, Šťastný. Diváci: 2250.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Vrzal - Malý, Gedeon, Šiml - Berger (81. Nečas), Chigou, Jirouš (71. Pázler). Trenér: Kozel.

Žižkov: Vaclík - Šťastný (88. Brabec), Mójta, Kropík, Zawada - Súkeník, Procházka (69. Houžvička), Zapalač (77. Novotný), Bodeček - Markovič, Bořil. Trenér: Pulpit.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít