Fanoušci Bohemians 1905 chtějí bojovat za udržení klubu v Ďolíčku

Dvě stovky fanoušků fotbalových Bohemians řešily, jak udržet svůj oblíbený tým v Ďolíčku. Majitel stadionu, společnost Bohemians Real, totiž dal vršovickému klubu výpověď k poslednímu listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Bohemians se radují z vyrovnávacího gólu Josefa Jindřiška (druhý zleva) | Zdroj: ČTK

Zástupci Prahy 10 se s majitelem stadionu předtím domluvili na směně pozemků za vedlejší parkoviště a navíc měla Praha 10 doplatit společnosti Bohemians Real 49 milionů korun.

Takto vysokou sumu ale musí schválit Magistrát hlavního města Prahy a ten tak ještě neučinil, přestože lhůta 45 dní, ve které to měl učinit, nebo naopak neodsouhlasit, už uplynula.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chceme postupovat všemi možnými i právními kroky, říká předseda Družstva fanoušků Bohemians Luděk Provazník

Magistrát si totiž nechal vypracovat oponentní znalecký posudek, zda hodnota pozemku odpovídá realitě.

Proto se celá záležitost protáhla a společnost Bohemians Real se odhodlala k výpovědi fotbalistů Bohemians.

Předseda Družstva fanoušků Bohemians Luděk Provazník věří, že se společně s fanoušky dovolá nápravy, a nevylučuje ani demonstrace.

„Je možné, že vystoupíme před magistrátem, abychom zastupitelům připomněli, jak by to mělo fungovat. Když řeknu úplně nejzazší plány, tak tady vyrobíme Belfast, zápalný lahve a barikády,“ burcoval Provazník.

„Na Majdanu to vyšlo, tak bychom to mohli udělat i ve Vršovicích. Ale samozřejmě to je řečeno s velkou nadsázkou. Chceme postupovat všemi možnými i právními kroky,“ dodal předseda Družstva fanoušků Bohemians.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme