Ferguson: Zklamání může být motivačním prvkem

Hrozilo to jenom teoreticky a zdálo se to být fotbalovou utopií. Ale stalo se, oba velkokluby z Manchesteru se loučí s Ligou mistrů už po základních skupinách. Manchesteru City nepomohla ani výhra 2:0 nad jistým vítězem skupiny "A" Bayernem Mnichov, protože Neapol zvítězila stejným poměrem ve Villarrealu. Mnohem více ale překvapuje kolaps Manchesteru United.

Zklamaný Alex Ferguson opouští hřiště v Basileji, kde Manchester senzačně prohrál a vypadl z Ligy mistrů | Zdroj: Reuters

Finalistovi minulého ročníku stačila v přímém souboji o postup v Basileji remíza, ale zkušenostmi oplývající tým ztratil nad výsledkem kontrolu už ve 14. minutě, ke konci zápasu inkasoval i podruhé a snížení na 1:2 těsně před koncem už nic neřešilo. United neprošli základní skupinou Ligy mistrů teprve potřetí za posledních 17 let a jsou prvním finalistou této soutěže, kterému se v následující sezóně něco takového přihodilo.

"Je to nejlepší soutěž na světě, jsme z vyřazení samozřejmě moc zklamaní. Ale i se zklamáním se musí umět nakládat a tenhle klub už ho mnohokrát využil jako motivační prvek," utěšuje se manažer United Sir Alex Ferguson.

00:00 / 00:00

O Lize mistrů mluvil v Ranním Radiožurnálu Jan Kaliba

Jeho tým sice vypadl mrzutým způsobem, ale může za to vinit jen sám sebe. To fotbalisté Ajaxu Amsterdam, kteří mohli o postup přijít už jenom teoreticky, se během zápasu s Realem Madrid nestačili divit, jak jim postup do osmifinále uniká kvůli podivnému dění v paralelně hraném utkání v Záhřebu.

Ajax měl před výkopem na druhém místě skupiny "D" před třetím Lyonem náskok tří bodů a o sedm gólů lepší skóre. Jenže Amsterdamští podlehli Realu 0:3 a Lyon toho dokázal bleskově využít. Ještě těsně před přestávkou sice v Záhřebu prohrával 0:1, pak dal ale během dvou minut tři góly, což je víc než za prvních pět zápasů Ligy mistrů dohromady, nakonec zvítězil 7:1 a postoupil.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít