Fotbalisté Barcelony vstoupili do nové sezony vítězstvím nad Realem

Fotbalisté Barcelony vstoupili do nové sezony nejlépe jak mohli – v úvodním duelu španělského Superpoháru zvítězili doma nad odvěkým rivalem z Realu Madrid 3:2 a udělali první krok k obhajobě loňského prvenství v soutěži. Odveta se hraje příští středu na půdě Realu.

Barcelona's Lionel Messi (R) is challenged by Real Madrid's Sami Khedira during their Spanish Super Cup first leg soccer match at Nou Camp stadium in Barcelona  August 23, 2012

Barcelona's Lionel Messi (R) is challenged by Real Madrid's Sami Khedira during their Spanish Super Cup first leg soccer match at Nou Camp stadium in Barcelona August 23, 2012 | Zdroj: Reuters

Premiérového vítězství hned v prvním duelu se tak dočkal nový trenér Barcelony Tito Vilanova, a to i přesto, že Barcelona s Realem prohrávala a o výhru musela hodně tvrdě zabojovat.

V prvním poločase se dvaadevadesát tisíc fanoušků na Nou Campu branky nedočkalo, všech pět branek padlo až ve druhé půli. Skóre otevřel v 54. minutě Portugalec Ronaldo už za dvě minuty ale bylo znovu vyrovnáno zásluhou Pedra, což se nelíbilo trenérovi Realu Mourinhovi, který tvrdil že gól padl z ofsajdu.

Skóre převrátil na stranu domácích v 70. minutě Messi, který proměnil penaltu po faulu na Iniestu. O sedm minut později šla Barcelona dokonce do dvoubrankového vedení, když třetí gól přidal Xavi.

Pět minut před koncem základní hrací doby ještě vykřesal naději pro Real Di María, když obral o balon chybujícího gólmana Valdése, ale vyrovnání už Barcelona nedovolila.