Fotbalistům Sparty se proti Švýcarům nedaří

Hrají pouze druhou ligu, evropské poháry zřejmě na dlouhou dobu naposledy. Fotbalisté z Lausanne by neměli být zrovna tím nejsilnějším soupeřem Sparty, jenže historická zkušenost varuje. Do Prahy totiž dorazil klub ze Švýcarska, a to v posledních letech neznamenalo nic dobrého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská liga UEFA | Foto: UEFA

Potíže v zápasech se švýcarskými kluby přicházejí na Letnou se spolehlivostí tamních hodinek. Ale není to tak, že by do Prahy přijížděl renomovaný soupeř, fotbalistům Sparty se z něj rozklepala kolena, a výsledkem by byl ustrašený výkon a špatné skóre. Pro pohárové duely s celky ze země sýrů, čokololády a fenomenálního tenisty Federera platí spíše slova, která teď naposledy vyslovil Erich Brabec.

"Máme teď nějaké problémy, ale musíme se s nimi vyrovnat a věřit tomu, že ve čtvrtek to bude z naší strany jiné," okomentoval stoper letenského celku Erich Brabec situaci, do které se jeho tým dostal vinou senzační pohárové porážky v domácím poháru v Sokolově a navazujícího ligového nezdaru s Teplicemi. Ale ještě to není úplně neřešitelná situace. Ve srovnání s předchozími případy se jedná o minimální problém.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisty Sparty čeká třetí duel v Evropské lize

Vzpomínáte? V roce 2005 si Sparta nevěděla rady při své poslední účasti v Lize mistrů ani s podprůměrným Thunem, který měl být přitom tím nejslabším celkem skupiny. V té době ale byly potíže českého šampiona dlouhodobější a mnohem větší. Stejně jako před třemi lety, kdy se pro změnu jednalo o krátkodobé, ale také významné komplikace - zdravotní.

Nečekané střevní problémy letenských tehdy pocházely z jídla a nikoli z nijak výjimečného klubu FC Curych, byť to tenkrát mnozí fanoušci viděli po porážce 1:2 obráceně. Teď tedy do třetice Sparta proti švýcarskému týmu. Svěřenci Jozefa Chovance určitě nebudou chtít, aby platilo ono známé do třetice všeho zlého. Takže teď doufají, že forma v domácí soutěži a evropském poháru nemusí znamenat totéž.

"Doufám, že se dáme dohromady a zápas zvládneme jak výsledkově, tak herně. Teď jsme nezvládli dva duely, pohárový v Sokolově a ligový s Teplicemi, ale věřím, že i přesto nám fanoušci přijdou pomoci. Potřebujeme získat tři body do tabulky," říká stoper Sparty Erich Brabec před čtvrtečním duelem s Lausanne.

Právě následující dvojzápas s nijak zvlášť kvalitním švýcarským celkem může být klíčem k bráně do jarní fáze soutěže.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme