GL: Boleslav deklasovala Liberec. Vyhrály i Sparta, Teplice a Jablonec

Mladá Boleslav se konečně dočkala tří bodů. V zápase s Libercem, který poprvé nastoupil proti bývalé opoře Štajnerovi, porazili Boleslavští Severočechy 4:0. V dalších zápasech třetího kola porazil Jablonec Slovácko a Teplice Duklu Praha shodně 2:1. Ve šlágru kola zvítězila Sparta 3:1 v Brně.

Jiří Štajner se raduje. Mladá Boleslav porazila Liberec 4:0

Jiří Štajner se raduje. Mladá Boleslav porazila Liberec 4:0 | Zdroj: ČTK

Boleslav začala zápas dobře. Už ve třetí minutě se při svém stém startu v Gambrinus lize trefil Jan Chramosta. Na dva nula zvýšil střelou z dvaceti metrů Fabián.

V 59. minutě přišel zajímavý moment duelu, branku svému bývalému klubu totiž vstřelil Jiří Štajner. Skóre zápasu pak uzavřel Kysela.

00:00 / 00:00

fotbal verze MB LIB podpis CRo.mp3

"Je to parádní. Obzvláště pro mě, když často první dvě šance nedám. Když dám ale z první akce gól, tak se hraje hned úplně jinak. Přijela rodina a hodně lidí, takže ten gól jsem věnova jim," radoval se střelec první branky Chramosta.

Boleslav suveréním výkonem ukončila vítěznou šňůru Liberce, který jí porazil v pěti předešlých střetnutích.

Tři body pro Jablonec a Teplice

I Jablonec se trefil rychle po úvodním hvizdu. Ve čtvrté minutě se z branky radoval sparťanský odchovanec Třešnák. Vítězný gól a první tři body v sezóně pro Jablonecké obstaral tahoun Piták. O jediný zásah jihomoravského klubu se postaral těsně před koncem zápasu Volešák.

Teplicím se letos v Gambrinus lize daří. Do tabulky si po vítězství nad Duklou připsaly již 7 bodů.

Góly teplického týmu obstarali zahraniční fotbalisté. Nejprve se trefil Bosňan Ljevakovič, poté ho napodobil Litsingi z Konga. Za pražský klub snížil z úspěšného pokutového kopu Malý.

Sparta se trápila v Brně

Sparťané měli v prvním poločase územní převahu, prosadili se ale až v 39. minutě, když skóroval po Matějovského přihrávce Kadlec. V 73. minutě se však k odraženému balónu dostal Markovič a vyrovnal.

fotbal, verze BRNO- SPARTA

Sparta porazila Brno až dvěma góly v závěru, když v 85. minutě skóroval nejprve Hušbauer. A o dvě minuty později se trefil Bednář.

Trenér Pražanů Vítězslav Lavička po zápase uznal, že jeho týmu mohlo paradoxně pomoct vyrovnání domácích z ofsajdu.

"Myslím si, že to mohlo mít svůj vliv. Viděl jsem na hráčích na hřišti, ale i na lavičce, že tam ta zloba byla. Projevila se ovšem pozitivně. Snaha vstřelit gól a otočit zápas tam byla, a toho si cením," hodnotil letenský kouč.

Duel poznamenala nešťastná nehoda. Při utkání spadnul na diváky kus stromu a tři mladíky nebezpečně zranil. Trojici poraněných poskytnul první pomoc policejní lékař.

Při převozu do nemocnice byli všichni poranění v bezvědomí, nyní leží na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Brno-Bohunice.

3. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 4. Třešňák, 61. Piták - 87. Volešák. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Hock. ŽK: Piták, Vošahlík - Martan, Rada. Diváci: 3852.
Jablonec: Valeš - Zoubele (72. Vukadinovič), Kubista, Beneš, Novák (23. Jablonský) - Loučka, Vaněk (78. Hubník)- Kopic, Piták, Vošahlík - Třešňák. Trenér: Skuhravý.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Trousil, Kubáň (65. Reinberk)- Ondřejka (59. Kerbr), Rada, Valenta, Daníček, Martan - Haša (75. Volešák). Trenér: Habanec.

FK Teplice - Dukla Praha 2:1 (1:0)
Branky: 35. Ljevakovič, 61. Litsingi - 85. Malý z pen. Rozhodčí: M. Paták - Mencl, Hrabovský. ŽK: Jablonský, Ljevakovič, Krob - Romera, Vorel, Pospěch, Gedeon. Diváci: 5950.
Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Litsingi, Ljevakovič (79. Táborský), Vachoušek, Nivaldo (90. Krátký) - Jindráček, Salami (77. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.
Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Hlinka (62. Kalouda), Malý, Gedeon (86. Marek) - Berger, Pospěch, Pázler (62. Néstor). Trenér: Kozel.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 4:0 (2:0)
Branky: 3. Chramosta, 37. Fabián, 59. Štajner, 82. Kysela. Rozhodčí: Proske - Blažej, Kotík. ŽK: Kysela, Nešpor, Štípek - Pavelka, Rabušic, Kováč. Diváci: 4324.
M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Zahustel (77. Štípek), Ščuk, Jarolím, Štajner (85. Jeslínek) - Nešpor (72. Mareš) Chramosta. Trenér: Minář.
Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Hušek (46. Rabušic), Fleišman - Sackey - Šural, Rybalka, Pavelka, Kalitvincev (46. Frýdek) - Delarge (78. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

Zbrojovka Brno - Sparta Praha 1:3 (0:1)
Branky: 73. Markovič - 39. Kadlec, 85. Hušbauer, 87. Bednář. Rozhodčí: Bílek - Jiřík, Peřina. ŽK: Kaščák, Pašek, Kroupa, Markovič, Husár - Vacek. Diváci: 9613.
Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár - Pašek (71. Škoda), Kaščák, Zavadil, Traoré (80. Hyčka) - Markovič, Kroupa (76. Glaser). Trenér: Grmela.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Matějovský (46. Vacek), Vácha, Hušbauer - Kadlec (90. Skalák), Lafata, Krejčí (83. Bednář). Trenér: Lavička.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít