Mistrovství světa ve fotbale začne zápasem Brazílie s Chorvatskem

Losování v brazilském Costa do Sauipe určilo hned do základní skupiny reprízu posledního finále mezi Španělskem a Nizozemskem. K prvnímu zápasu se postaví Brazílie proti Chorvatsku. Na první pohled jsou zřejmí favorité ve skupinách E a F, naopak nevyzpytatelné jsou skupiny G, B a D.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Míč pro fotbalové mistrovství světa v Brazílii (Ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Pořádající Brazílii čeká relativně snadná skupina, ve které by měla jedno z postupových míst získat. Její cesta začne 12. června ve 22 hodin českého času v Sao Paulu proti Chorvatsku.

Hned další den si Španělsko a Nizozemsko zopakují 4 roky staré finále z Jihoafrické republiky, výsledek by mohl hodně napovědět o postupujícím. Ve skupině B je totiž také silné Chile a tradiční účastník z Oceánie Austrálie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kaliba shrnul hlavní taháky losu MS

Těžko odhadnout se dají také favorité skupiny D. Uruguay jako semifinalista posledního MS, Itálie jako mistr světa 2006 a tradiční fotbalová země Anglie. Podobný rébus bude řešit také skupina G, posledně všichni čtyři postoupili do další fáze šampionátu.

Naopak papírově snadná cesta do osmifinále čeká Argentinu a Francii. V dalších koších byli i těžší soupeři, než jsou Švýcarsko, Ekvádor a Honduras, případně Bosna a Hercegovina, Írán a Nigérie. Těžko odhadnout se dá také postupující ze skupiny H. Vedle čím dál kvalitnější Belgie je trojice týmů, kterou by v další fázi turnaje jistě uvítal každý účastník brazilského festivalu.

Složení základních skupin fotbalového mistrovství světa v roce 2014:
Skupina A: Brazílie, Chorvatsko, Mexiko, Kamerun,
skupina B: Španělsko, Nizozemsko, Chile, Austrálie,
skupina C: Kolumbie, Řecko, Pobřeží slonoviny, Japonsko,
skupina D: Uruguay, Kostarika, Anglie, Itálie,
skupina E: Švýcarsko, Ekvádor, Francie, Honduras,
skupina F: Argentina, Bosna a Hercegovina, Írán, Nigérie,
skupina G: Německo, Portugalsko, Ghana, USA,
skupina H: Belgie, Alžírsko, Rusko, Jižní Korea.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme