Na každého stejný metr. Při zákroku na Messiho to ale neplatí

Argentinský reprezentant Lionel Messi se pyšní titulem nejlepší fotbalista planety. Určitě zaslouženě. Jaká ale největší hvězda slavné Barcelony je? Odpověď nabízí obránce Atletika Madrid Tomáš Ujfaluši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz Zlatého míče FIFA Lionel Messi s trofejí | Zdroj: ČTK

Lionel Messi bývá často označován za nového Maradonu. Čím se liší od ostatních? Jaké má přednosti?

„Já myslím, že je to hráč, který umí hrát na sebe a umí hrát i na mančaft. Dokáže sám rozhodnout zápasy a na to kolik mu je, tak vyhrál už všechno,“ říká obránce madridského Atletika Tomáš Ujfaluši.

I když všechno vlastně Messi nevyhrál. Jedna trofej mu ve sbírce přeci jen chybí.„Ještě vlastně není mistrem světa, to je asi jediné, co se mu ještě nepodařilo,“ říká Ujfaluši.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Petr s Tomášem Ujfalušim o tom, jaký je Messi

Nakonec, o tom ví rodák z Rýmařova dost. Červená karta po zákroku na argentinského útočníka v zápase španělské La ligy hovořila jasnou řečí.

„Já bych o tom mohl vyprávět, no. Jsem ho dostal jednou a jaký to bylo,“ mluví o faulu na nejlepšího fotbalistu světa Tomáš Ujfaluši. Nebylo tak divu, že se dočkal ve španělských médiích kritiky.

„Myslím si, že jsem si to vyžral hodně. Byl to tvrdý zákrok, to přiznávám, ale trefoval jsem balón. Potom jsem měl ale smůlu, že při dopadu jsem mu přišlápl kotník.“

Náročný byl především následující den po zápase, který Messi právě kvůli zranění po zákroku Ujfalušiho nedohrál.

Tomáš Ujfaluši | Foto: fotbal.cz

„První den po zákroku to bylo neskutečné, to jsem mluvil se všemi španělskými novináři. Ale omluvil jsem se mu. Bylo vidět, že už po čtyřech dnech začal trénovat, takže to zase nebylo tak hrozné, jak to popisovala média.“

Jakou podobu vlastně taková omluva adresovaná nejlepšímu fotbalistovi světa měla? „Psal jsem mu zprávu, chtěl jsem ale za ním jít hned po zápase, ale každý hráč je po takovém incidentu naštvaný a ještě k tomu, když to máte nateklé. Pak mi odepsal, že je vše v pořádku,“ říká bývalý kapitán české reprezentace.

Ne vždy ale rozhodčí ve Španělsku mají stejný metr. Jeden příklad za všechny.

„Ronaldo mě přišlápl stejným způsobem a dostal za to žlutou kartu. Taky ten zákrok vypadal strašně, ale mohlo to být ještě horší,“

Zpátky ale k osobě Messiho. Celý příběh nabídl zajímavé pokračování. Český obránce ve španělských službách totiž potřeboval sehnat pro svého kamaráda Martina Vaniaka jeho podepsaný dres.

„Já jsem dva týdny po tom říkal kamarádovi Garciovi, že bych potřeboval dres na Vánoce pro malého, dres Messiho s podpisem a věnováním, tak mi ho samozřejmě sehnal. Ale říkal jsem Raulovi ať neříká, že je to pro mě,“ uzavírá s úsměvem na rtech povídání Tomáš Ujfaluši.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme