Plzeň vybojovala výhru v Jihlavě až v závěru a dál stíhá Spartu

Fotbalisté Plzně zvítězili v předehrávce 10. kola první ligy v Jihlavě 2:1. Viktorii poslal do vedení po deseti minutách Rajtoral, zanedlouho sice srovnal Harba, ale jedenáct minut před koncem rozhodl střídající Bakoš. Obhájce titulu v nejvyšší soutěži naplno bodoval po dvou předchozích remízách.

Fotbalista Jihlavy Petr Tlustý mezi Hubníkem a Teclem z Plzně

Fotbalista Jihlavy Petr Tlustý mezi Hubníkem a Teclem z Plzně | Zdroj: ČTK

Plzeňský trenér Pavel Vrba odkoučoval proti Jihlavě 151. ligový zápas v jednom klubu za sebou, čímž vyrovnal rekord Karla Jarolíma a Ladislava Škorpila. Před utkáním Ligy mistrů s CSKA Moskva zamíchal se sestavou a jen na lavičce nechal Koláře či Kovaříka.

Jihlava na domácím stadionu získala všechny své body v této sezoně a proti favoritovi začala nebojácně. V úvodních deseti minutách jí několikrát chyběl krok k zakončení, pak ale udeřila Plzeň. Horváth po Procházkově dlouhé přihrávce poslal nadýchaný centr do vápna a Rajtoral z voleje vstřelil svůj druhý gól v tomto ročníku.

Hostům ale vydrželo vedení jen šest minut. Jungr přihrál Vaculíkovi, ten utekl vápnem a poslal míč před bránu, kde skóroval nabíhající Harba. Bosenský útočník dal třetí gól v jihlavském dresu.

Plzeňskou hru oživili až střídající Kolář s Bakošem. Ten nahradil Tecla, jemuž se při návratu na hřiště svého bývalého klubu nedařilo. Plzeň stupňovala tlak a nakonec rozhodla v 79. minutě. Kolář posunul na volného Bakoše, ten zachoval chladnou hlavu a dal svůj první ligový gól od dubna.

Radost Západočechů kazí jen zdravotní problémy levého obránce Davida Limberského, který bude pravděpodobně chybět ve středečním utkání Ligy mistrů proti CSKA Moskva v Petrohradu. Reprezentační zadák si zřejmě natrhl zadní stehenní sval.