Předseda disciplinárky FAČR Golda: Stále věřím, že jde o očistu fotbalu

Šéf pražské Sparty Daniel Křetínský 11. prosince loňského roku slíbil, že během několika dnů dodá disciplinární komisi důkazy o korupci v českém fotbale, na kterou upozornil. Uběhlo pět týdnů a předseda komise Jiří Golda má stále ruce prázdné a dochází mu trpělivost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda disciplinární komise FAČR Jiří Golda | Zdroj: ČTK

Šéf pražské Sparty Daniel Křetínský 11. prosince loňského roku slíbil, že během několika dnů dodá disciplinární komisi důkazy o korupci v českém fotbale, na kterou upozornil. Uběhlo pět týdnů a předseda komise Jiří Golda má stále ruce prázdné a dochází mu trpělivost.

„S panem Křetínským jsem byl v kontaktu po telefonu jak před svátky, tak v novém roce. Opakovaně mi říkal, že důkazy dodá, ale že musím chápat, že je to obtížné, že v tom prostředí je aktuálně velký tlak a že je to prostě těžké,“ popisuje komunikaci s šéfem Sparty Jiří Golda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiřímu Goldovi dochází trpělivost. Pokud Křetínský nedodá konkrétní informace, ponese následky

Golda určitou míru pochopení skutečně projevil a dává Danielu Křetínskému ještě jednu příležitost. Ovšem nejpozději 7. února, kdy se disciplinární komise pod Goldovým vedením znovu sejde, chce mít důkazy na stole.

„Uvidíme. Já a disciplinární komise jsme svou část dohody dodrželi. Věřili jsme a stále věříme, že jde o očistu fotbalu, že pan Křetínský nemá žádné postranní úmysly. Ale dohoda byla postavena na tom, že budeme mít informace k dispozici v řádu dnů. No, a dneska máme 17. ledna, sešli jsme se naposledy 11. prosince, takže já určitý posun v nahlížení na situaci vidím,“ naznačuje Golda, že jeho důvěra v Křetínského a jeho slibované důkazy slábne.

V plzeňském klubu, proti kterému je nařčení sparťanského šéfa namířeno, mohou být zase o něco klidnější, i když jakožto právník pracuje předseda disciplinárky stále s různými scénáři, jak se může případ vyvíjet.

„Napadají mě dvě varianty. První je, že pan doktor Křetínský předloží do 7. února důkazy, které nás povedou k tomu, abychom zahájili s klubem, členem fotbalové asociace, disciplinární řízení. Pokud důkazy předloženy nebudou, tak ten, kdo tuto aféru rozpoutal, aniž by měl důkazy, ponese následky,“ dodává Golda.

Míč je tedy stále na Křetínského straně dvorce a šéf Sparty má tři týdny na to, aby tuhle smeč stačil vybrat a dostat se z úzkých do pozice toho, kdo má v aféře navrch.

Jan Kaliba, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme