Skoti hledají českou slabinu v brankářské dvojici Drobný-Laštůvka

Už devět a půl roku je Petr Čech brankářskou stálicí české fotbalové reprezentace. Do zítřejšího veledůležitého zápasu proti Skotsku ale pro zranění nezasáhne. Trenér Michal Bílek tak má mozkové závity v maximální rotaci, ve snaze správně zvolit jméno toho, kdo před padesáti tisíci skotskými fanoušky dokáže odolat v mnoha ohledech vypjatému duelu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprezentační gólman Jaroslav Drobný hájí branku Herthy Berlín | Foto: Jiří Hošek

Petr Čech naposledy za českou reprezentaci nenastoupil pro zranění v listopadu 2008 proti San Marinu, tehdy za něj zaskočil Daniel Zítka. Právě i v této stálosti Čechova reprezentačního angažmá, který od roku 2002 nehrál pouze v pěti zápasech, tkví nyní tak trochu momentální problém české reprezentace.

Tím jsou totiž reprezentační zkušenosti ostatních brankářů, přesněji řečeno jejich absence. Duo Jaroslav Drobný - Jan Laštůvka dohromady posbírala totiž pouhé čtyři reprezentační starty, navíc pouze v přípravných duelech. Laštůvka přitom na reprezentační premiéru stále čeká. A tak i Skotové už se nechali slyšet, že právě pozice gólmana by měla být tentokrát tou největší českou slabinou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skoti hledají českou slabinu v brankářském duu Drobný-Laštůvka

„Těžko o tom mluvit, uvidíme. My chceme udělat všechno pro týmový výkon a hotovo! Co oni tady píšou, já nečtu a ani mě to nezajímá,“ odmítá konfrontaci se skotským tiskem Jan Laštůvka, který si na reprezentační sraz přivezl z dresu Dněpru Dněpropetrovsk navíc vysokou poslední prohru svého týmu s Dynamem Kyjev 0:4.

Stejně tak čtyři góly ale inkasoval naposledy v Hamburgu i Jaroslav Drobný, který se pod ně navíc výrazně svými výkony podepsal, což pro Drobného ke všemu nebylo v tomto ročníku Bundesligy první selhání.

„Dělal jsem chyby a stálo nás to hlavně body. Mrzí to! Chyby, které jsem udělal, si uvědomuju. Nesmí se to stát nebo může se to stát, ale jen jednou a ne jako mně opakovaně, hned další zápas. Je to těžký pro celý klub,“ nepopírá Jaroslav Drobný fakt, že reprezentační formou momentálně rozhodně nevládne.

Stejskal má jasno

Zmíněná dvojice Drobný laštůvka je přesto podle reprezentačního trenéra gólmanů Jana Stejskala na střet s tvrdými Skoty dobře připravena a za příklad dává Stejskal i zmíněné období z podzimu před třemi lety, kdy za Čecha s dvojice Drobný - Zítka zaskočil úspěšně ve dvou duelech ten druhý jmenovaný.

„Když se Petr Čech zranil, tak ti kluci, co tady byli, taky neměli ani jeden žádný reprezentační start. I tak si s tím poradili. Jsou tu zkušení brankáři, kteří už mají něco odchytáno a myslím si, že by to měli v pohodě zvládnout,“ má jasno Stejskal.

Bývalý gólman národního týmu, který oblékal dres mimo jiné pražských „S“, Queens Parku Rangers nebo žižkovské Viktorie, se už dokonce spolurozhodl o tom, kdo konkrétně na pažit v Hampden parku vyběhne.

„Gólmani vědí, kdo z nich bude chytat, ale je na trenéru Bílkovi, aby to oznámil,“ uzavírá Jan Stejskal.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme