Sparta na Vaslui nestačila a v Rumunsku prohrála 0:2

Suverenita fotbalistů Sparty, kteří zvítězili v úvodních pěti soutěžních utkáních nové sezony, je ta tam. V play-off Evropské ligy podlehli na hřišti rumunského Vaslui 0:2. Pod druhou branku se podepsal chybující gólman Jaromír Blažek. Ten navíc kvůli zranění utkání nedochytal.

Brankář Sparty Jaromír Blažek se na derby se Slavií těší

Brankář Sparty Jaromír Blažek se na derby se Slavií těší | Zdroj: ČTK

V předchozích duelech sparťané předváděli líbivý útočný fotbal a hýřili aktivitou. Nic z toho ale na stadionu v Piatře Neamt neukázali, ačkoliv ve druhé půli o snížení alespoň bojovali. Nejvíce ale během celého zápasu zaujal Tomáš Zápotočný, který vstřelil gól "pomaradonovsku" rukou. Rozhodčí ale jeho trik odhalili a ocenili žlutou kartou.

Porážka Pražanů měla kořeny už během první pětčtyřicetiminutovky. Ve 13. minutě se trefil Temwanjera skluzem do prázdné brány. Gólman Blažek byl v té době na zemi po souboji s Gerlemem, proti kterému vyběhl, ale nezasáhl. Míč se odrazil před Temwanjeru, jenž u něj byl rychleji než obránci hostů. Střet s protihráčem navíc Blažek odnesl zraněním, kvůli kterému o přestávce střídal.

00:00 / 00:00

Trenér Sparty Martin Hašek o chybě a zranění Jaromíra Blažka

Zatímco u prvního gólu nebyla vina Jaromíra Blažka tak evidentní, spíš šel na vrub obrany, tak ve druhém případě v tom byl zkušený brankář zcela sám. Milanovův nepovedený centr se pomalu snášel mezi tři tyče a Blažek si ho místo rutinního zákroku srazil nad hlavou do sítě.

"Pravděpodobně svůj zdravotní stav nevyhodnotil úplně správně. Pokud se rozhodne, že v bráně zůstane, tak měl podávat dál kvalitní výkon. Ale myslím si, že kdyby otřesen nebyl, tak by takovou chybu neudělal. Chyba byla v tom jeho rozhodnutí setrvat v bráně. Měl se nechat vystřídat hned," zkritizoval svého svěřence trenér Martin Hašek.

O přestávce sparťanští trenéři Blažka ze zmíněných zdravotních důvodů stáhli ze hry. Jeho náhradníkovi Milan Švengerovi a břevnu mohou hosté děkovat za to, že si nevezou do Prahy prohru 0:3. V 85. minutě totiž střelu Temwanjery zastavila horní tyč, následnou dorážku z výhodné pozice Gerlemovi zlikvidoval Švenger.

Lídr Gambrinus ligy v Rumunsku žádnou vyloženou gólovou šanci neměl, nadějné byly snad jen střely Huška s Pamičem, které ale skončily nad, respektive v rukavicích gólmana Černiuaskase. V závěru prvního poločasu byl ve slibné pozici i Vacek, ale vystřelil slabě a nepřesně.

Odvětné utkání je na programu na Letné příští čtvrtek. K postupu potřebuje Sparta vyhrát o tři branky nebo po vítězství 2:0 zvládnout penaltovou loterii. Jinak v Evropě letos končí.

FC Vaslui - AC Sparta Praha 2:0 (2:0)
Branky: 13. Temwanjera, 36. Milanov. Rozhodčí: Szabó - Vamos, Varga (všichni Maď.). ŽK: Costin, Gerlem, Buhaescu, Zmeu - Blažek, Sionko, Zápotočný. Diváci: 5500.

Sparta: Blažek (46. Švenger)- Vidlička, Zápotočný, Řepka, Pamič - Sionko (83. Kadlec), Vacek, Hušek, Matějovský, Juhar (68. Podaný) - Kweuke. Trenér: Chovanec.

Vaslui: Černiauskas - Milanov, Farkaš, Balaur (82. Jovanovič), Balace - Zmeu, Costin - Neagu (26. Buhaescu), Sanmartean (83. Annang) - Temwanjera, Gerlem. Trenér: Hizo.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít