Strakova Příbram znovu úspěšná, Slavia remizovala s Duklou

Fotbalisté Příbrami potvrdili formu z posledních utkání, když ve 22. kole Gambrinus ligy zvítězili 1:0 na hřišti posledního celku, Českých Budějovic. Jediný gól zápasu zaznamenal svou penaltovou trefou Tomáš Pilík. Příbramští tak pod vedením Františka Straky pokračují ve skvělých výkonech. Ve druhém pátečním duelu remizovala Slavia s Duklou 0:0.

České Budějovice naopak nedokázaly zvítězit již v osmém utkání v řadě a i nadále zůstávají na chvostu ligové tabulky. Porážkou s Příbramí jim navíc bodově odskočil další soupeř v boji o udržení.

Velký vliv měl na průběh utkání moment, po kterém budějovický Řezníček uviděl druhou žlutou kartu. Stalo se tak poté, co domácí útočník protestoval proti verdiktu sudího. Od 38. minuty proto muselo Dynamo čelit přesilové hře soupeře. V prvním poločase však branka nepadla, a tak týmy odcházely do šaten za nerozhodného stavu.

Ten změnil až v 52. minutě příbramský Tomáš Pilík, který proměnil pokutový kop. Celé situaci předcházel faul v pokutovém území, kterým se Budějovičtí provinili ve chvíli, kdy hosté zahrávali rohový kop.

Jen dvě minuty po vstřelení úvodní branky ale svitla možnost pro domácí, když byl po druhé žluté kartě vyloučen také hostující Šlapák. Ani vyrovnaný počet hráčů na obou stranách však nedokázal přispět ke zvýšení útočné aktivity českobudějovických fotbalistů, kteří do konce utkání brankáře Hrušku nepřekonali. Dynamo tedy nevylepšilo svou mizernou bilanci z posledních utkání a zůstává na posledním místě.

Slavia remizovala s Duklou

Bezbrankové utkání bylo k vidění na stadionu v Edenu, kam zavítali fotbalisté Dukly Praha. Ti změřili síly s domácí Slavií, která si připsala druhou remízu v řadě, a zůstává tak na osmém místě tabulky. Dukla se dalším získaným bodem posunula na pátou příčku.

První poločas nepřinesl ani na jedné straně mnoho vzruchu. Výjimkou byla jen situace z 16. minuty, kdy nejprve hostující Borek napálil břevno a z následného brejku Slavia vymyslela akci, na jejímž konci zakončoval Kisel. Jeho hlavičku však vytáhl brankář Rada.

Ve druhé půli bylo k vidění alespoň trochu více útočné aktivity. A měla ji na svědomí především Dukla, která se prezentovala šancemi Přeučila a Borka. Na ty odpověděli domácí až v 74. minutě. Zmrhal se opřel do míče a zapříčinil se o druhé břevno v utkání.

Žádnou další zásadní šanci už si ani jeden z týmů nevypracoval, a tak se oba celky rozešli smírně 0:0.

22. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 0:1 (0:0)

Branka: 54. T. Pilík z pen. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Nádvorník. ŽK: Řezníček, Daněk, Lengyel, Rýdel, Mchojan, Hora - Šlapák, Wágner, Hruška. ČK: 38. Řezníček - 57. Šlapák. Diváci: 3632.

Č. Budějovice: Daněk - Ježdík (68. Linhart), Lengyel, Mchojan, Machovec - Klesa (80. Táborský), Hora, Rýdel, Benát, Sandro (78. Malakjan) - Řezníček. Trenér: Švantner.

Příbram: Hruška - Jugas, Trapp, Mišůn, Pleško (60. Macháček) - T. Pilík, Tarczal, Mašán (90. Abrahám), Šlapák - Střihavka (77. Valenta), Wágner. Trenér: Straka.

Slavia Praha - Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Ardeleánu - J. Paták, Mokrusch. ŽK: Petrák, Škoda, Dobrotka - Přeučil, Pospěch. Diváci: 5510.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Čonka - Vošahlík (52. Skácel), Petrák, Zmrhal, Juhar (87. Mičola) - Kisel - Škutka (66. Škoda). Trenér: Rada.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Hašek (83. Néstor), Kalouda (76. Podrazký), Gedeon, Borek, Přeučil (89. Božič) - Pospěch. Trenér: Kozel.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít