Trenér Bokša se vítězné premiéry nedočkal, Vysočina remizovala s Duklou 2:2

Fotbalisté Vysočiny Jihlava remizovali v 7. kole Synot ligy s pražskou Duklou 2:2 a nepřipravili tak novému trenérovi Bokšovi vítěznou premiéru. Naopak jeden bod zachraňoval devět minut před koncem zápasu Mešanovič.

Útočník Dukly Tomáš Přikryl sledovaný obránci Vysočiny. Vlevo Vladimír Kukoľ, vpravo Lukáš Vaculík | Zdroj: ČTK

Stejný hráč i otevřel po deseti minutách hry skóre utkání, když z ostrého úhlu po přihrávce Vaculíka překonal gólmana Radu. Další šanci ale Mešanovič nevyužil a vzápětí se vytáhl po střele Přikryla parádním zákrokem Hanuš v domácí brance.

Jihlavský brankář podržel svůj tým i v úvodu druhého poločasu, ale v 72. minutě už na střelu Přikryla nestačil – 1:1.

Hned za dvě minuty se radovala Dukla znovu. Nezapomenutelný gól vstřelil střídající Krmenčík, když vystřihl nádherné nůžky a poslal míč do šibenice domácí branky – 1:2. To byla skutečně fotbalová lahůdka.

V závěru zápasu dostala Vysočina svého soupeře pod tlak a podařilo se jí i vyrovnat. Mešanovič trochu šťastně tečoval míč do sítě. V posledních pěti minutách mohli jihlavští dokonce strhnout vítězství na svoji stranu, ale ani jednu ze tří šancí nedokázali proměnit.

Trenér Milan Bokša se při premiéře na lavičce Vysočiny vítězství nedočkal, jeho tým remizoval s Duklou 2:2 | Foto: ČTK

7. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Dukla Praha 2:2 (1:0)
Branky: 10. a 81. Mešanovič - 72. Přikryl, 74. Krmenčík. Rozhodčí: Jech - Blažej, Ratajová. ŽK: Štětina, Čajič (oba Dukla). Diváci: 2893.
Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - Marek, Jánoš (73. Demeter) - Fulnek, Šulek (79. Dvořák), Vaculík (75. Jungr) - Mešanovič. Trenér: Bokša.
Dukla: F. Rada - Miloševič, Jeřábek, Štetina, Vrzal - Považanec (63. Jakub Mareš), Marek Hanousek, Čajič (46. Daniel Tetour) - Berger, Beauguel (70. Krmenčík), Přikryl. Trenér: Kozel.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít