Vrba k losu Eura: Koše jsou vyrovnané. Nevidím problém v tom, že jsme zůstali ve třetím

Fotbalové Euro 2016 už zná všech 24 účastníků. A protože z baráže postoupila včera také Ukrajina, klesli čeští fotbalisté pro los turnaje, který proběhne 12. prosince v Paříži, do třetího ze čtyř výkonnostních košů. Moc velkou hlavu si z toho ale nedělali oni sami ani jejich trenér.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová reprezentace, Pavel Vrba | Foto: Filip Jandourek

„Když se podíváte na třetí a na druhý koš, myslím, že je to úplně jedno, koho dostaneme. Ty koše jsou tak vyrovnané, že nevidím velký problém v tom, že jsme zůstali ve třetím koši,“ říká trenér Pavel Vrba.

Před losem, který bude 12. prosince v Paříži, nechtěl kouč moc rozebírat situaci kolem týmů v jednotlivých koších. I když čeští fotbalisté měli šanci na ten druhý až do poslední chvíle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté budou díky postupu Ukrajiny z baráže při losování Eura 2016 ve třetím koši. Trenér ani hráči v tom problém nevidí

„Určitě jsme si přáli, aby to pro nás dopadlo dobře, aby tam byla Bosna, Ukrajina. Vyšlo to jen z 50 procent. Nedá se nic dělat, ale myslím si, že ty týmy ve třetím koši, že je to dneska srovnatelné,“ neřeší nasazení pro los ani stoper Marek Suchý.

Jisté už je, že se česká reprezentace nepotká se Slovenskem nebo Polskem, které české hráče na závěr tohoto roku 3:1.

Do skupiny na evropském šampionátu ale může tým Pavla Vrby dostat z druhého koše Itálii, stále se lepšící Rakousko, nevyzpytatelné Chorvatsko, Ukrajinu anebo Švýcarsko s Ruskem.

„Z hlediska toho, že jsem v těch zemích působil nebo působím, je zajímavé určitě Rusko a Švýcarsko. Takže jednoho nebo druhého můžeme třeba dostat. Tím by to pro mě bylo zajímavé. A z toho prvního, kde jsou samozřejmě top týmy, bude určitě nějaký favorit skupiny,“ říká obránce Marek Suchý.

Pokud se on sám dostane do nominace, bude v prvním utkání na francouzském Euru určitě chybět kvůli trestu za červenou kartu ze závěru kvalifikace. Mohl by tak zmeškat právě zápas s některým z favoritů. Z nich by nechtěl Suchý ve skupině dva týmy.

„Španěly a Belgičany, kteří mají výborný tým a teď se dostali na první místo žebříčku. A i z juniorských reprezentací mám zkušenosti se Španěly. Takže určitě se vyhnout těmhle těm,“ dodává se smíchem.

Z prvního koše si ale nejde moc vybírat. Jsou v něm ještě mistři světa z Německa, domácí Francie, v kvalifikaci suverénní Anglie a Portugalsko. A kvalitní a nebezpečné týmy jsou i mezi poslední šesticí. Sílu Islandu a Turecka si vyzkoušeli Češi v kvalifikaci, překvapit mohou Wales, obě Irska a také Albánie. Až do losu 12. prosince ale mohou všichni složení skupin jen tipovat.

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme