Čechy čeká znovu Arťuchin. Jak na něj?

Čeští hokejisté zakončí své vystoupení na mistrovství světa. V boji o bronzové medaile změří od 16 hodin síly s Ruskem. V kuloárech se před zápasem ani tak nediskutuje o tom, kdo nakonec získá třetí místo, ale jak bude pokračovat souboj Češi versus Arťuchin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jevgenij Arťuchin při dalším ze svých zákroků, tentokrát proti Finsku | Zdroj: ČTK

"Když začínáš, no tak tu máš, tys byl velkej, já měl kuráž a jakej byl Arťuchin," dal by se parafrázovat text jedné z písní Jaroslava Ježka. Přesně tu by si před zápasem o třetí místo měli pustit čeští hráči.

"Hráči se musí chránit, musí dávat pozor, musí vnímat toho hráče, musí komunikovat, zavolat na sebe, v pravý čas uhnout, jít si pro ten faul a v přesilovce dát góly. To je možná větší síla než se s ním prát. To by nás mohlo dostat ze systému hry," dává recept na zvládnutí 116kilového monstra trenér Alois Hadamczik.

Přehrát

00:00 / 00:00

O ruském obrovi Arťuchinovi mluvil s českými hokejisty Petr Kadeřábek

Podobně se na Arťuchinovu adresu vyjadřuje i brankář Ondřej Pavelec: "My chce vyhrát a tím, že budeme na někoho vysazení nebo budeme někomu oplácet, ten zápas nevyhrajeme. On bude zase určitě bláznit, to je jasný. Na to by se dalo i vsadit, ale doufejme, že to bude v pohodě. Hlavně ať nikoho nezraní a odehraje se to v klidu."

Pravdou je, že právě Arťuchinovo jméno je před utkáním v české šatně nejvíce přetřásané. Hvězdy Ovečkin, Kovalčuk, Morozov, Radulov a další jako by zůstali ve stínu hráče s číslem 49.

"Zase se určitě nechá vybláznit. On ví, že to na nás platilo, že když nás bude dohrávat, tak je to pro nás těžké. Záleží, kdo bude pískat, jaký metr rozhodčí nastaví. Musíme proti němu hrát chytře, rychle dávat puk, mít hlavu nahoře a vědět, že tu ránu můžete schytat klidně i dvě sekundy po odehrání," mluví z kapitána Tomáše Rolinka zkušenosti nasbírané z prvního vzájemného měření sil na turnaji, během něhož Arťuchin zákeřnou hrou zranil dva české hráče a po zápase si ještě stěžoval, že jsou Češi ubrečení.

"K tomu bych se nechtěl vyjadřovat, to je z cesty. Arťuchin nemá nic v hlavě. Oni si můžou říkat, co chtějí, mají svůj názor. Když prohrají, tak se vymlouvají, to je jasný, to dělali pořád a vždycky to dělat budou," říká Ondřej Pavelec.

Úvodní buly bitvy o bronz padne na led Orange arény s úderem šestnácté hodiny a na Radiožurnálu vám její průběh zprostředkujeme v přímé reportáži.

Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme