Čeští hokejisté vykročili do reprezentační sezony výhrou nad Švédy

První reprezentační utkání sezony českým hokejistům vyšlo. V rámci Karjala Cupu zdolali v Liberci Švédsko po gólech Plekance, Vondrky a Tlustého 3:1. Brankář Alexander Salák přišel o čisté konto minutu před koncem.

Český brankář Alexander Salák se připravuje na zákrok proti švédskému útočníkovi Järnkrokovi | Zdroj: ČTK

Domácí vstoupili do zápasu s velkým nasazením, ale neprosadili se a pak museli 88 sekund bránit dvojnásobnou přesilovku soupeře. To se jim podařilo a následně se dočkali i šancí. V té největší nezpracoval Petružálek Vondrkovu nahrávku před prázdnou branku.

V úvodu druhé dvacetiminutovky už severočeští fanoušci gól viděli, ale podle videorozhodčího to bylo jen díky hře vysokou holí. Skóre se mohlo měnit i po střelách Tlustého a Novotného, prvního ale vychytal Wesslau a druhý pálil mimo. Čechy to mohlo mrzet, protože po chybě Nakládala v rozehrávce se k puku dostal Fasth. Saláka ale zachránilo břevno.

Své fanoušky pak domácí výběr za trpělivost dostatečně odměnil ve třetí třetině. Hned v jejím úvodu poslal český tým do vedení nádhernou kličkou do bekhendu Tomáš Plekanec, pak ukázkovou souhru s Petrem Koukalem zakončil Michal Vondrka a třetí radost přinesla Čechům teč Jiřího Tlustého.

00:00 / 00:00

Duel se Švédy hodnotí jeho hrdina, český gólman Alexander Salák

Gólman Alexander Salák měl nakročeno k tomu, aby navázal na svou rekordní sérii neprůstřelnosti ze švédské ligy, minutu před třetí sirénou ho ale přece jen překonal Söderberg.

"Švédové na nás vlítli docela rychle, navíc hned dostali přesilovku pět na tři, což bylo ošemetné. První třetina patřila Švédůmn, další dvě nám, takže zasloužená výhra," zhodnotil zápas Salák.

"V první třetině byli Švédi lepší, ale tu druhou a třetí jsme vzali do svých rukou a myslím, že jsme byli lepší. Odehráli jsme dobrý zápas," přidal se obránce Marek Židlický.

Vyhrají Češi konečně Karjalu?

Ve druhém duelu turnaje porazili Finové Rusko 2:1 po samostatných nájezdech, a tak se do čela tabulky dostala česká reprezentace, která Karjala Cup nikdy nevyhrála.

O přepsání této statistiky bude tým trenéra Aloise Hadamczika dále bojovat v Helsinkách v pátečním duelu proti domácímu výběru. V sobotui pak Češi uzavřou své snažení na turnaji soubojem s Ruskem. Finská část Karjaly už bude bez útočníka Tomáše Plekance.

Česká republika - Švédsko 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 41. Plekanec (P. Nedvěd), 49. Vondrka (Koukal, Petružálek), 53. Tlustý (Petružálek, Židlický) - 59. Söderberg (Burnström, S. Kronwall). Rozhodčí: Olenin, Ravodin (oba Rus.) - Bláha, Blümel (oba ČR). Vyloučení: 6:7, navíc Šmíd, Židlický (oba ČR) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5893.

ČR: Salák - Židlický, Šmíd, F. Novák, Čáslava, Kindl, Nakládal, Galvas - P. Nedvěd, Plekanec, Tlustý - Petružálek, Koukal, Vondrka - Irgl, Novotný, Hubáček - Hertl, Jan Kovář, J. Svoboda. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a Jan Procházka.

Švédsko: Wesslau - Fantenberg, S. Kronwall, Hedman, Viklund, Burnström, Ahnelöv, Mattias Karlsson - Petersson, J. Lundqvist, Melker Karlsson - Hörnvist, Söderberg, Aslund - Gynge, Järnkrok, Backlund - J. Fasth, Martenson, Thörnberg - Rasmussen. Trenér: Pär Marts.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít