Druhé finále zhatilo plány Pardubic i Komety sázet na opatrnost

Byli mnozí, kteří před startem finále play-off hokejové extraligy znalecky prohlašovali: ‚Čekejte opatrné zápasy, sázku na pečlivou obranu a velmi chudou úrodu branek.‘ A realita v podání Pardubic a Komety Brno? Ta je zatím docela jiná. Vždyť v úvodních dvou zápasech na pardubickém ledě bylo k vidění rovných 20 gólů!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finále play off hokejové extraligy, 2. zápas HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 10. dubna v Pardubicích. Brněnský brankář Jiří Trvaj (vlevo) a pardubický Radovan Somík | Zdroj: ČTK

„Myslím, že Brno vyhrálo zaslouženě,“ přiznal po včerejší porážce 5:6 pardubický trenér Pavel Hynek.

A nezapomněl také pokárat svůj tým za školácké chyby v obraně, které vydatně přispěly k poněkud divokému skóre. Našlo se ale víc těch, kteří se tvářili trochu udiveně nad neobvyklou úrodou gólů.

„Hráli jsme hodně výsledků 1:0 nebo 2:1, ale teď dostáváme hrozně moc gólů. Na to se musíme zaměřit, nejsme na to zvyklí,“ prohlásil například nejlepší hráč Komety ve včerejším utkání Tomáš Divíšek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve druhém utkání finále hokejové extraligy padlo jedenáct branek, byť oba týmy vyhlašovaly sázku na opatrnost

„Za stavu 6:2 už jsme asi chtěli trochu pošetřit síly, do konce bylo tak deset minut. Chtěli jsme hrát jednoduše, ale udělali jsme fauly a to soupeře dostalo zpátky do zápasu a pak už se nakopnout zpátky, to není jednoduché,“ dodal.

„Zápas jsme mohli dohrát úplně klidně, a takhle jsme si to zkomplikovali, to není nic příjemného. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli, musíme se každopádně poučit do dalších zápasů,“ přidal se Divíškův spoluhráč Tomáš Svoboda.

Brněnský trenér Venera po utkání jen bezmocně rozhodil rukama před nastaveným mikrofonem a zašeptal: ‚Nezlobte se, ale já jsem úplně ztratil hlas.‘ Copak? Nachlazení, nebo důsledek infarktového závěru zápasu? Prý obojí dohromady! To asistent trenéra Lubomír Oslizlo se mohl svěřit se svými čerstvými postřehy.

„Za stavu 2:6 už si myslíte, že je konec zápasu. Do té doby jsme byli lepším mužstvem, a vidíte, jak to skončilo. Nasazení a koncentrace musí být až do poslední minuty.“

Brněnští trenéři i hráči se však měli před odjezdem z Pardubic domů čím utěšovat.

„Jeli jsme sem s tím, že tu chceme vyhrát jedno utkání, to se nám podařilo. Sérii jsme srovnali na 1:1, byl to velice důležitý zápas.“

Stejně jako ten třetí v pořadí, který čeká pozítří v Brně.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme