Hokejisté Komety porazili Litvínov 4:1 a odvrátili hrozbu vyřazení

Hokejisté brněnské Komety porazili ve čtvrtém semifinále play-off extraligy Litvínov 4:1. Odvrátili tak první mečbol soupeře a snížili v sérii hrané na čtyři vítězství na 1:3. Páté utkání je na programu v pátek na severu Čech.

Hokejisté Komety se radují z úvodního gólu v utkání s Litvínovem

Hokejisté Komety se radují z úvodního gólu v utkání s Litvínovem | Zdroj: ČTK

Úvod vyšel na rozdíl od předchozího zápasu lépe Kometě, která se dostala do vedení v začínající 10. minutě. Zohorna zřejmě hledal před brankou najíždějícího Hrušku, ale puk z jeho hole skončil se štěstím za zády Francouze.

Litvínov mohl po pěti minutách odpovědět, ale Hübl tváří v tvář brankáři Čiliakovi neuspěl. V 17. minutě se do další velké šance dostali domácí. Burian krásně našel Vondráčka, kterého vychytal pozorný Francouz.

Kometa první mečbol odvrátila. Díky změnám v sestavě i navrátilci Kempnému

Reprezentační brankář udržel svůj tým od pohromy také v úvodu druhé třetiny, když po 19 odehraných vteřinách zlikvidoval trestné střílení domácího Zohorny. Ve 27. minutě už ale byla Kometa za svou aktivitu odměněna. Obránce Malec v početní převaze pumelicí propálil vše, co mu stálo v cestě včetně Francouze – 2:0.

Litvínov mohl snížit v polovině zápasu, ale Kubátovu střelu zlikvidoval povedeným rozštěpem Čiliak. Severočeši se dočkali až v 35. minutě. Petružálek využil chyby Kuboše v rozehrávce a z mezikruží i s pomocí teče překonal brněnského gólmana.

Útočník Komety Hynek Zohorna trestné střílení neproměnil | Foto: ČTK

Kometa ale šla nakonec do kabiny s dvougólovým vedením. Burian nejprve trefil tyčku litvínovské branky, ale 24 vteřin před druhou sirénou šikovně tečoval za Francouzova záda pumelici Kuboše od modré čáry.

V závěrečném dějství si Kometa pečlivě hájila vybojované vedení a Vervu do šancí nepouštěla. V závěru sáhli Severočeši k oddechovému času a následně i ke hře bez brankáře, čehož využil k potvrzení výhry trefou do prázdné branky Káňa.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. H. Zohorna (Honejsek, Hanzlík), 27. Malec (Honejsek, Koreis), 40. Burian (Kuboš, Vondráček), 59. J. Káňa II (Dočekal) - 35. Petružálek. Rozhodčí: Šír, Šindler - Brejcha, Charvát. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít