Hokejisté Sparty pokračují na vítězné vlně, vedoucí Plzeň zastavila sérii porážek

Hokejisté Sparty opět prodloužili svoji sérii neporazitelnosti, přemožitele nepoznali už jedenáct zápasů. Ve 45. kole Tipsport extraligy vyhráli v Třinci 5:4. Po sedmi prohrách se naopak znovu radovala z vítězství vedoucí Plzeň, která porazila Vítkovice 3:0.

Sparťan Ivan Rachůnek právě překonal třineckého gólmana Petra Hamerlíka

Sparťan Ivan Rachůnek právě překonal třineckého gólmana Petra Hamerlíka | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:5 (0:2, 1:2, 3:1)

Jedenáctá výhra sparťanů v řadě je o to cennější, že jí pražský celek dosáhl na ledě Třince, který je doma nejúspěšnějším týmem v celé soutěži.

Sparta jednoznačně ovládla úvodní třetinu, kdy byla lepší ve všech směrech a zaslouženě získala dvoubrankový náskok. Třinec následně přidal na pohybu, ani to ale hostům nezabránilo ve vstřelení dalších dvou gólů.

Domácí zabrali pořádně až ve třetí části hry, kdy snížili na rozdíl jediné branky, víc už ale Oceláři nedokázali.

Branky a nahrávky: 24. Klimenta (Adamský), 51. Zíb (Hrabal, Klimenta), 57. Orsava (Peterek), 60. M. Růžička z trest. střílení - 10. Přibyl (I. Rachůnek), 16. I. Rachůnek (Přibyl, Krstev), 27. Jar. Svoboda (Milam), 31. I. Rachůnek (Přibyl), 50. Bahenský (S. Treille, Pilař). Rozhodčí: A. Jeřábek, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4282.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Jen výborně chytající Roman Málek zabránil vítkovickému debaklu, hosté totiž zápas doslova pouze odbruslili. V polovině úvodní třetiny zařídil vedení Plzně obránce Havíř, ve 37. minutě přidal druhou trefu Johnson a ve třetím dějství potom využil přesilovku Kovář. Premiéra Petra Vampoly v plzeňském dresu tak byla vítězná, navíc vedoucí tým soutěže přerušil sérii sedmi porážek.

Branky a nahrávky: 10. Havíř (Martin Straka), 37. Johnson (Kašpařík), 45. Jan Kovář (Vampola, Vlasák). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Bryška, M. Čech. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 5547.

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Rychlý gól Lukáše Žejdla a výborný výkon brankáře Furcha dávaly domácím dlouho naději na plný bodový zisk. Pardubice totiž měly v zápase více šancí, ale většinu z nich pochytal domácí gólman. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali po Noskově teči až ve 48. minutě. Zápas se nakonec rozhodl v prodloužení, ve kterém se trefil slávista Kuboš.

Branky a nahrávky: 4. Žejdl (Alinč), 62. Kuboš (Hertl) - 49. T. Nosek (Mocek, Gawryletz). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bádal, Pešek. Vyloučení: 5:6, navíc Píša (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5071.

Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Hokejisté Kladna ztrácejí po čtvrté porážce za sebou tři body na šesté místo, které zaručuje přímou účast v play-off. Nad posledním Chomutovem Rytíři dvakrát v utkání vedli, ve druhém případě ale jenom 29 sekund. A protože od 35. minuty už žádný gól v základní hrací době nepadl, šel zápas do prodloužení. Na začátku jeho druhé minuty rozhodl o vítězství hostů Důras.

Branky a nahrávky: 12. Melka (M. Hořava, Patera), 35. Patera (Piskáček) - 32. Důras (Sikora), 35. Pavlas (Divíšek), 62. Důras (Kubinčák, Rutta). Rozhodčí: Minář, Kalivoda - Ondráček, Jiří Svoboda. Vyloučení: 0:5. Využití: 1:0. Diváci: 3292.

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Brno se dál trápí a prohrálo už posedmé v řadě. V Budějovicích nevyšel Kometě závěr první třetiny, ve kterém dvakrát inkasovala, a i když ve zbytku utkání dvakrát snížila náskok Mountfieldu na rozdíl jediné branky, nakonec odjela s porážkou 3:6.

Branky a nahrávky: 17. Ptáček (Dej, Langhammer), 20. Mertl (Šimánek, Kotalík), 31. Červený (Švihálek, Ptáček), 44. Dej (Vydarený, Ptáček), 57. Suja (Červený, Knotek), 59. Langhammer (Šimánek, Harant) - 29. Žižka (J. Hruška, Dujsík), 45. T. Svoboda, 48. J. Hruška (L. Čermák, H. Zohorna). Rozhodčí: Hodek, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 4516.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)

Dlouho vyrovnané utkání rozhodli domácí v závěrečné třetině. A zasloužili se o to hlavně nejzkušenější hráči Zlína. Dvakrát se totiž prosadil Balaštík, který tak završil hattrick, a jednou Leška. Domácí si tak drží v tabulce druhé místo, Liberec je přesně na opačném konci tabulky na předposlední pozici.

Branky a nahrávky: 3. Balaštík (Leška, O. Veselý), 19. Zámorský (Holík), 22. Zámorský (Holík, Honejsek), 49. Balaštík (Köhler, Linhart), 54. Balaštík (Köhler, Leška), 57. Leška (O. Veselý, Horák) - 1. P. Nedvěd (Duda), 7. Filippi (Čakajík, T. Pospíšil), 39. T. Pospíšil (Bulík). Rozhodčí: Blecha, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:10, navíc Štich 5 min. a do konce utkání, Duda (oba Liberec) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 4673.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít