Hokejisté USA se stali mistry světa hráčů do 20 let

Spojené státy porazily ve finále Kanadu 6:5 v prodloužení a ukončily nadvládu hráčů javorového listu, kteří v této kategorii vyhráli pět předchozích šampionátů. Bronz získali Švédové.

Hráči USA mistry světa

Hráči USA mistry světa | Zdroj: ČTK

Kanada - USA 5:6 v prodloužení (2:2, 1:1, 2:2 - 0:1)

Od úvodního vhazování se zámořské derby odehrávalo v obrovském tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Jako prvníé se prosadili Kanaďané díky Adamově gólu ze 3. minuty utkání.

Američané však dokázali ještě v první třetiině odpovědět a po brance Schroedera se dokonce dostali do vedení. Svěřenci trenéra Willie Desjardinse a ale tři minuty před koncem první části srovnali skóre.

Ve druhé třetině se gólová přestřelka trochu zabrzdila, aby ve třetím dějství opět otevřela stavidla. Nejprve stříleli Američané a vypracovali si poprvé dvougólový náskok.

Jenže Kanaďané svou zarputilostí a střelecké aktivitě Eberleho dokázali v posledních dvou minutách srovnat stav. Na konci prodloužení pak o titulu pro Američany rozhodl přesnou střelou Carlson. Spojené státy tak zopakovali triumf z roku 2004

Branky a nahrávky: 3. Adam (Caron), 17. Nemisz (Kadri, Hall), 24. Hall (Adam), 58. Eberle (Pietrangelo, Hall), 59. Eberle (Ellis, Kadri) - 14. Kreider (Palmieri, Jenks), 15. Schroeder (R. Bourque, Donovan), 22. Carlson (Kristo, McRae), 45. DúAmigo (Stepan), 47. Stepan (DúAmigo), 65. Carlson (Ramage).

Rozhodčí: Laaksonen (Fin.), Lärking - Tillerkvist-Jonsson (oba Švéd.), Schulz (Něm.). Vyloučení: 3:3, navíc Pietrangelo (Kanada) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 15.171 (vyprodáno).

Švédsko - Švýcarsko 11:4 (5:0, 5:4, 1:0)

Hokejisté Švédska deklasovali na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v zápase o třetí místo Švýcarsko 11:4 a získali bronzové medaile. Seveřané o své výhře rozhodli už v první třetině, ve které vstřelili soupeři pět branek.

Po dvaceti minutách tak bylo o vítězi rozhodnuto a oba celky mohly utkání v klidu dohrát. Švýcaři se poprvé prosadili až za stavu 0:7. Severský tým ale nerozhodily ani tři inkasované góly na konci druhé třetiny, kterými Švýcarsko snížilo až na 4:9.

Branky a nahrávky: 4. Rasmussen (Lundberg), 12. Lander (Rodin), 15. Petersson (Svensson-Pääjärvi, Rundblad), 19. Petersson (Josefson, Andersson), 20. Tedenby (Brodin), 24. Silfverberg, 24. Brodin (Krüger, Tedenby), 31. Silfverberg (Rodin, Lander), 34. Brodin (Krüger, Tedenby), 39. Petersson (Kilström), 54. Rundblad (Rasmussen) - 27. Loichat, 36. Schlumpf (Ryser, Loichat), 36. Fuglister (Jorg), 38. Niederreiter (Schlumpf).

Rozhodčí: Zalaski (Kan.), Kaval - Carnathan (oba USA), Lederer (ČR). Vyloučení: 7:7, navíc Ekman Larsson (Švéd.) 10 min. Využití: 4:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 12.121.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít