Hokejový zápas skončil předčasně, rozhodčí vyloučil celé mužstvo za klepání o mantinel

Podivný závěr měl zápas nadstavbové části slovenské ligy hokejových juniorů mezi Liptovským Mikulášem a Žilinou. Zápas skončil po 50 minutách, když rozhodčí Ľuboš Husár vyloučil všechny hosty kromě brankáře za to, že klepali holemi o mantinel.

Hokej (ilustrační foto).

Hokej (ilustrační foto). | Foto: K3 Bohumín

Podle postavení v tabulce ani jednomu ze soupeřů o moc nešlo, přesto zápas skončil udělením 512 trestných minut. Vše začala situace z 51. minuty. Žilinský junior chtěl zahrát do těla Struškovi z Liptovského Mikuláše, ten se mu vyhnul a následovalo posměšné gesto. Za něj přišlo první vyloučení.

Následovala debata u střídačky a nezvyklý protest domácího týmu. Hráči Liptovského Mikuláše začali klepat hokejkami o mantinel. Sudí řešil situaci velmi rázně – všechny vyloučil a z týmu najednou mohl zůstat na ledě jen gólman.

„Všichni hráči neustále klepali o mantinel. Trvalo to tak dlouho, že jsem to musel vyhodnotit jako zesměšňování průběhu zápasu všemi hráči kromě brankáře, který stál v bráně,“ Zapsal sudí Ľuboš Husár do oficiálního zápisu.

V čase 50:23 tak Liptovskému Mikuláši nezbyl žádný hráč do pole a zápas byl ukončen. Následovala kontumace 5:0 ve prospěch Žiliny.

Trenér měl hráče uklidnit

Trenér Liptovského Mikuláše Rudolf Záruba sice souhlasil, že prvotní posměšné gesto do hokeje nepatří, nechápe ale následné vyloučení celého týmu.

„Tohle jsem ještě nezažil. Žádné zesměšňování. Rozhodčí neřekl ani slovo, odjel do středového kruhu a ukončil zápas. Celý stadion mu za ten výmysl tleskal, i hráči soupeře,“ reagoval kouč.

Situaci řešil i Slovenský svaz ledního hokeje. „Bylo to rozhodnutí rozhodčího, který byl pod obrovským tlakem. Vinu bych dal i trenérovi domácích, mohl hráče upozornit, aby nebouchali hokejkami o mantinel,“ řekl pro ŠPORT24 ředitel soutěží svazu Róbert Pukalovič.

Podivný závěr zápasu se nelíbil ani hostům ze Žiliny, kteří museli na vyplnění a podepsání zápisu čekat v autobuse ještě více než hodinu po zápase.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít