I přes porážku od Finska má český tým na čem stavět

Hokejová reprezentace prohrála první zápas Karjala Cupu s domácím Finskem. Národní tým stále trápí častá vyloučení, ale i po porážce 1:2 je rozhodně na čem stavět. Nejmladší tým za poslední roky si sice body do tabulky prvního turnaje Euro Hockey Tour nepřipsal, ale kouč národního týmu mohl být s předvedenou hrou alespoň částečně spokojený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Růžička měl při čtvrtečním tréninku poprvé k dispozici všechny povolané hráče | Zdroj: ČTK

„Bojovali jsme, bruslařsky jsme jim stačili, ale je škoda, že jsme neměli v zakončení více klidu,“ říkal trenér Vladimír Růžička. který připravil svůj tým pečlivě. Finové jsou známí tím, že jsou dobří bruslaři. A v Hartwall areně to před sedmi tisícovkami diváků dokazovali od úvodních minut.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Helsinkách natáčel František Kuna

„Na tu rychlost a tvrdost jsme byli připravení. Ale chybí mi trochu čekání na hráče z druhé vlny, zaseknutí, přihrání do tandemu. Kluci nechtěli dělat chyby, ale bohužel jsme se nechali párkrát zbytečně vyloučit,“ připomíná.

Litovat může český tým přesně toho, před čím Růžička varoval - vyloučení. Oba góly inkasovali Češi v oslabení, ale co je podstatné - s tím, jak se zatím český tým předvedl, je spokojený kapitán a střelec jediné české branky Radek Smoleňák.

„Bruslili jsme, hráli jsme do těla, na lavičce to žilo. Jsme zklamaní, že jsme prohráli, ale není důvod k panice nebo abychom byli naštvaní,“ drží optimismu a hlavu nahoře reprezentační kapitán Radek Smoleňák.

Dnes bude český tým v Helsinkách trénovat a je jasné, že ti, kteří proti Finům nenastoupili, budou v sobotu proti Švédům hrát.

Martin Charvát, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme