Krejčí pomohl Bostonu třemi body k vítězství a vede produktivitu play-off

Hokejový útočník David Krejčí se dostal na první místo tabulky produktivity play-off NHL. Ve třetím zápase série s Torontem dal jeden gól, na dva další nahrál a pomohl Bostonu k vítězství 5:2.

Hokejisté Bostonu se radují z branky do sítě Toronta

Hokejisté Bostonu se radují z branky do sítě Toronta | Zdroj: Reuters

Skóre zápasu otevřel ve 14. minutě McQuaid po Krejčího asistenci a ve druhé části zvyšoval na 2:0 Peverley s přispěním Jaromíra Jágra. Ten se tak svou asistencí vyrovnal 190. bodem ve vyřazovací části šestému v historické tabulce soutěže Brettu Hullovi.

Domácí tým Toronta ještě ve 34. minutě snížil Gardinerem na 1:2, ale Bruins přidali do konce druhé dvacetiminutovky další dvě branky a kanadskému zástupci už se ve třetí třetině obrat nepovedl. Boston se tak ujal vedení v sérii 2:1.

Z českých hokejistů byl v noci vidět ještě Vladimír Sobotka. Ani jeho dvě asistence ale hostům ze St. Louis k vítězství nepomohly. S Los Angeles prohráli 3:4 a série je tak vyrovnaná 2:2.

Výsledky 1. kola play off NHL

Východní konference:
Toronto - Boston 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Branky: 34. Gardiner, 41. Kessel - 14. McQuaid (Krejčí), 26. Peverley (Jágr), 35. Horton (Krejčí), 37. Paille, 59. Krejčí
Střely na branku: 47:38. Diváci: 19 746
Stav série: 1:2

New York Rangers - Washington 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 13. B. Boyle, 22. Brassard, 43. Asham, 54. Stepan - 5. Bäckström, 38. Green, 48. Beagle
Střely na branku: 30:31. Diváci: 17 200

Západní konference:
Detroit - Anaheim 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 42. B. Smith, 54. Dacjuk, 76. Brunner - 6. Beleskey, 51. Steckel
Střely na branku: 49:33. Diváci: 20 066
Stav série: 2:2

Los Angeles - St. Louis 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Branky: 10. J. Carter, 15. Penner, 48. Kopitar, 49. Williams - 5. a 26. Oshie (na druhou Sobotka), 2. Backes (Sobotka)
Střely na branku: 29:22. Diváci: 18 334

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít