Letos to bude vyrovnané, myslí si představitelé hokejových klubů

Do zahájení nového ročníku extraligy zbývají dva dny. Co nového nadcházející mistrovský ročník přinese? Odpověď se snažili najít tři bývalí hokejisté - Josef Zajíc a Milan Hnilička působící v Českých Budějovicích, respektive Mladé Boleslavi na manažerských postech, a Rostislav Vlach trénující Zlín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Hnilička | Foto: Alžběta Švarcová

Nový extraligový ročník bude mít některých novinek. Časomíra na stadionech, s výjimkou té pardubické, bude nově ukazovat čas scházející do konce třetiny. Domácí týmy mají nastupovat před vlastním publikem v tmavých dresech a rozhodčí na zápas vyšle počítač.

Oprávněnost startu jednotlivých hráčů bude kontrolována elektronicky. Ze všeho nejdůležitější bude ovšem kvalita nabízené hry. Už úvod může naznačit, jak významnou roli v přípravě sehrála skutečnost, že některé týmy hrály European Trophy a zbylé se poohlížely po tradičních soupeřích především na českém ledě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Startuje nový ročník hokejové extraligy, podle představitelů klubů by měl být vyrovnanější než ten loňský

„Díky evropské trofeji to mělo ohromné grády, bylo vidět velké nasazení. Na hráče byly kladeny velké nároky v tom, aby už v této fázi sezony odvedli dobrý výkon,“ konstatoval Josef Zajíc. Otázkou je, co právě zmíněné vysoké nasazení už během přípravy s jednotlivými mužstvy udělá. A pohled na favority?

„Podle toho, jak které skupiny dopadly, se dá odhadovat, že velmi silná bude Plzeň, výborné budou Pardubice a České Budějovice. Výborný výkon proti nám předvedla Sparta, nesmím zapomenout na Třinec nebo Vítkovice, ty taky měly dobré výsledky,“ vyjmenovává Zajíc.

Mladá Boleslav naopak patří k týmům, které se na evropské scéně nepředstavily. Jak to její výkony poznamená?

„Právě tahle sezona ukáže, jaké to bude mít důsledky. Někdo může být unavený, někomu to může pomoct. Těžko odhadnout,“ připustil Milan Hnilička. Předpovídá pak, že extraliga bude vyrovnaná.

„Předpokládám, že nahoře budou znovu Třinec, Liberec a Plzeň, možná ještě Pardubice. Zbytek bude hodně vyrovnaný, rozhodovat bude momentální forma a kvalita brankářů.“

Vyrovnané síly

A co od soutěže očekává zlínský kouč Rostislav Vlach? Mimochodem, jeho svěřenci jen jedinkrát okusili v přípravě hořkost porážky.

„Myslím, že letos to bude vyrovnanější než vloni. Týmy neoslabovaly, spíš naopak posílily – a všechna mužstva chtějí hrát play off.“

Nemůže ale jednotlivé týmy poznamenat pozdější začátek extraligy? Start se posunul o dva dny.

„Nemyslím, že by to mělo mít nějaký vliv, posunulo se to jen o dva dny. Kdyby to byl týden nebo dva, mohl by to být problém, ale tohle ne,“ domnívá se Rostislav Vlach. Tipsport extraliga začíná nedělním druhým kolem.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme