NHL může začít. Hráčská asociace odsouhlasila novou kolektivní smlouvu

Zkrácený ročník zámořské NHL může definitivně začít. Hráčská asociace totiž odsouhlasila v hlasování hráčů novou kolektivní smlouvu, která by měla platit deset let, a už v neděli by měly odstartovat tréninkové kempy. Samotná soutěž bude podle dohody 19. ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komisionář NHL Gary Bettman | Zdroj: Reuters

Na hlasování měli hráči 36 hodin, začalo se ve čtvrtek večer a končilo v sobotu ve dvě hodiny odpoledne středoevropského času. K tomu, aby byla nová smlouva schválena, byly potřeba dvě třetiny hlasů, celkem hlasovalo přes 700 hráčů.

Obě strany, které cestu k nové kolektivní smlouvě hledaly od poloviny září, kdy začala výluka NHL, podepsaly Memorandum o porozumění – samotná kolektivní smlouva totiž bude hotová až na konci února a memorandum je její prozatímní náhradou.

Kluby teď už mohou díky podpisu memoranda přistoupit k transakcím, podpisům smluv a také mohou být oficiálně zahájeny tréninkové kempy. Liga začne 19. ledna, odehrát by měl každý z týmů 48 zápasů v základní části.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme