NHL může začít. Hráčská asociace odsouhlasila novou kolektivní smlouvu

Zkrácený ročník zámořské NHL může definitivně začít. Hráčská asociace totiž odsouhlasila v hlasování hráčů novou kolektivní smlouvu, která by měla platit deset let, a už v neděli by měly odstartovat tréninkové kempy. Samotná soutěž bude podle dohody 19. ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komisionář NHL Gary Bettman | Foto: Reuters

Na hlasování měli hráči 36 hodin, začalo se ve čtvrtek večer a končilo v sobotu ve dvě hodiny odpoledne středoevropského času. K tomu, aby byla nová smlouva schválena, byly potřeba dvě třetiny hlasů, celkem hlasovalo přes 700 hráčů.

Obě strany, které cestu k nové kolektivní smlouvě hledaly od poloviny září, kdy začala výluka NHL, podepsaly Memorandum o porozumění – samotná kolektivní smlouva totiž bude hotová až na konci února a memorandum je její prozatímní náhradou.

Kluby teď už mohou díky podpisu memoranda přistoupit k transakcím, podpisům smluv a také mohou být oficiálně zahájeny tréninkové kempy. Liga začne 19. ledna, odehrát by měl každý z týmů 48 zápasů v základní části.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme