Oceláři odčarovali kouzlo gólmana Francouze a odvrátili i druhý mečbol

Byli jsme blízko, ale jedeme dál. Tohle si říkali hokejisté Litvínova po pátém finálovém utkání, které na ledě Třince ztratili mimořádně nešťastně. Ale bohužel pro ně se myšlenek na smůlu a nespravedlnost, ať už skutečnou nebo domnělou, nedokázali zbavit ani při šestém duelu. S Třincem prohráli 3:6, přišli o náskok v sérii a k poslednímu duelu musí na led Ocelářů. A ti si teď budou hodně věřit.

Skóre šestého finále otevřel třinecký Erik Hrňa, který překonal Pavla Francouze už ve 2. minutě | Zdroj: ČTK

Důvodů k tomu mají hned několik. Poprvé v sérii se Ocelářům povedlo odčarovat kouzlo gólmana Pavla Francouze, který byl v předchozích zápasech fenomenální. Soupeře psychicky ničil a bral mu sebevědomí v koncovce, i když hráči Třince to nahlas nepřiznali.

Poznat se to ale třeba dalo z podrážděných odpovědí na otázky na Francouzovu formu. Teď inkasoval za dvě třetiny pětkrát a pro závěrečnou dvacetiminutovku přenechal místo v brance náhradníkovi Lukáši Horákovi.

00:00 / 00:00

Třinečtí si uvědomují, že se v rozhodujícím finálovém duelu na další zaváhání litvínovského gólmana Pavla Francouze spoléhat nemohou

Skóre zápasu otevřel Erik Hrňa, který se trefil už po necelých dvou minutách. A i z jeho stručné věty se dá vyčíst, že nad tím, že proti sobě mají v bráně žlutočernou zeď, hráči Třince přemýšleli.

„Říkali jsme si, že to není možné, že už to tam musí spadnout,“ přiznal nejlepší střelec základní části.

Teď budou Oceláři na koni a hledat ztracené sebevědomí možná bude muset litvínovský gólman. Nemělo by to být neřešitelné. Ne nadarmo se říká, že hokejoví gólmani jsou úplně jinou, zvláštní skupinou lidí, která prostě přemýšlí jinak, ale Francouz určitě bude mít o čem přemýšlet.

Sledovali jsme ONLINE: Třinec vyhrál v Litvínově 6:3, finále rozhodne sedmý zápas

Martin Adamský ale ví, že na další Francouzovo zaváhání Oceláři spoléhat nemohou. „Nevím, jak je na tom psychicky. Pro nás je to malinká vzpruha, ale nedělal bych z toho vědu. Do sedmého zápasu půjdeme s pokorou,“ upozornil třinecký forvard.

Ve čtvrtek pojede Litvínov do Třince už v roli outsidera, nejen proto, že mu nejspíš budou chybět zranění beci Karel Kubát s Jiřím Gulou a možná i zkušený útočník Martin Ručinský.

Velká psychologická výhoda v podobě neprůstřelného gólmana zmizela a až čtvrtek odpoví na otázku, jestli jen dočasně.

Tomáš Lörincz, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít